Złe wieści dla użytkowników PS Plus Premium w Polsce. Strumieniowanie gier na PC nie działa

PS Plus Premium

Wczoraj nowe PlayStation Plus wystartowało w Polsce i innych krajach europejskich. Niestety szybko okazało się, że katalog gier ekskluzywnych dla Europy liczy tylko 7 tytułów, kiedy w Stanach Zjednoczonych jest ich aż 81. Dzisiaj dopłynęła do nas kolejna zła wiadomość: otóż strumieniowanie gier na PC w ramach PS Plus Premium nie działa w Polsce i kilkunastu innych krajach.

Strumieniowanie na PC w ramach PS Plus Premium nie dla Polaków

Nowe PlayStation Plus
Nowe PlayStation Plus

Artykuł o nowym PS Plusie na blogu PlayStation został zaktualizowany. W uaktualnieniu Sony wspomniało, że strumieniowanie gier w chmurze na PC nie działa obecnie w 12 następujących krajach: Polska, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Grecja, Węgry, Malta, Republika Cypryjska, Rumunia, Słowacja i Słowenia.

Przeczytaj też: Co należy wiedzieć o Nvidia GeForce Experience?

Japończycy dodali, że w przyszłości zostanie wydana aktualizacja, która umożliwi graczom z wymienionych państw sprawdzanie gier w chmurze na PC, ale niestety nie dostaliśmy żadnej konkretnej daty. Czy nam się to podoba, czy też nie, na ten moment musimy uzbroić się w cierpliwość. Kiedy streaming na PC w ramach najdroższego wydania PS Plusa zacznie działać w Polsce, na pewno o tym napiszemy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z