Abonenci PS Plus Premium rozczarowani sierpniową aktualizacją usługi

PS Plus Extra Premium

Od wydania odświeżonej wersji PS Plusa w Polsce minęły niespełna dwa miesiące. Przez ten czas gracze podobnie jak w poprzednim wydaniu co miesiąc otrzymywali aktualizacje, wzbogacającą usługę o nowe tytuły. Sierpniowa aktualizacja zdaje się jednak być mocnym rozczarowaniem dla tych, którzy wykupili najwyższy abonament.

REKLAMA

PS Plus Premium jest mniej opłacalnym wariantem niż PS Plus Extra?

PlayStation Plus
PlayStation Plus

Jak informowaliśmy, do kolekcji PS Plus Extra i Premium w sierpniu dochodzą tak solidne tytuły, jak chociażby Metro Exodus czy Dead by Daylight. Z perspektywy posiadacza średniego wariantu usługi trzeba zauważyć, że jest to kolejny dobry miesiąc. Gracze najwyższej wersji nie otrzymali za to żadnej zapowiedzi nowej pozycji dedykowanej specjalnie dla nich. Wprawdzie ostatnio do usługi dołączyły takie tytuły jak Ridge Racer 2 czy Echoshift oraz wiadomo, że w najbliższym czasie do katalogu dotrze Resistance Retribution, jednak w opinii graczy to nadal trochę zbyt mało.

Wobec tego nie można się oprzeć wrażeniu, że usługa PS Plus Premium prowadzona jest w bardzo zagmatwany sposób, a przez to jest nieopłacalna. Powodem tego mogą być oczywiście problemy związane z formatami PAL I NTSC, które firma próbuje rozwiązać. Inna sprawa, że tytuły takie jak Yakuza Kiwami czy Trials of Mana zdają się wręcz idealnie pasować do katalogu klasyki, zarezerwowanego dla posiadaczy najwyższego wariantu, a zamiast tego trafiają one także do PS Plus Extra.

Przeczytaj też: Z czego składa się komputer?

Bardzo możliwe, że Sony woli po prostu odłożyć w czasie prezentację tytułów dla PS Plus Premium, nadając tym samym szczególną rangę tej usłudze. Bez względu na motywy tych działań gracze płacący za największy abonament mogą mieć powody do obaw o jego dalszy rozwój. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!