Wyciekła specyfikacja PS5 Pro! Kolejne źródło potwierdza termin premiery

PS5 Pro

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej plotek na temat PS5 Pro. Tymczasem jeden z zaufanych insiderów właśnie ujawnił nam co nieco na temat specyfikacji konsoli. Przy okazji potwierdził też jej przewidywany termin premiery.

PS5 Pro – specyfikacja, termin premiery

Wyciek dotyczący PS5 Pro – Moore’s Law Is Dead

Moore’s Law Is Dead to znany insider, który specjalizuje się w tematyce dotyczącej sprzętu. Właśnie ujawnił nam kilka faktów o potencjalnym PS5 Pro.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według niego konsola będzie cechowała się ponad trzy razy wyższą liczbą teraflopów oraz o 45% lepszą wydajnością nominalną w porównaniu do standardowego modelu PS5. Ponadto Sony ma planować dla niej o 3 lub nawet 4 razy szybszy ray-tracing.

Wcześniej spekulowało się także na temat wyposażenia jej w autorską technologię skalowania. Moore’s Law Is Dead również potwierdził prace nad PlayStation Spectral Super Resolution, które zostanie oparte na uczeniu maszynowym i dynamicznej rozdzielczości wejściowej (czyli bieżącej zmianie rozdzielczości, aby poprawić liczbę klatek na sekundę przy zachowaniu skalowania). Całość ma pracować lepiej niż TAAU oraz FSR2.

W przecieku potwierdzono też prawdopodobny termin premiery PS5 Pro. Te ma zadebiutować na rynku już pod koniec 2024 roku.

Naturalnie nadal są to tylko niepotwierdzone plotki, więc powinniśmy podchodzić do nich z dystansem. Jednakże warto odnotować, że o ulepszonej wersji PS5 donosi coraz więcej źródeł. Prawdopodobnie więc coś jednak jest na rzeczy.

Źródło: Moore's Law Is Dead

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.