PS VR 2 potężną porażką Sony? Producent miał wstrzymać produkcję sprzętu po roku od premiery

PS VR2 - felieton

PS VR 2 przed premierą zapowiadało się jako naprawdę interesujący sprzęt, który może stanowić całkiem ciekawe akcesorium uzupełniające dla PS5. Rzeczywistość okazała się jednak znacznie mniej kolorowa, bo sprzęt raczej wielkiej popularności nie zdobywa, a Sony próbując ratować sytuację, zapowiedziało ostatnio, że urządzenie to doczeka się wsparcia dla PC. Na razie jednak sprzęt nie osiąga oczekiwanych rezultatów, a Japończycy najwidoczniej zdecydowali się na wyjątkowo drastyczne kroki.

Produkcja PS VR 2 mogła zostać wstrzymana

PSVR 2 Gracze
PS VR 2

Bloomberg, powołując się na swoje źródła, przekazuje, iż Sony na ten moment całkowicie zaprzestało produkcji PS VR 2 do momentu wyprzedania wszystkich zapasów zalegających w magazynach. Japońskie przedsiębiorstwo miało też sukcesywnie ograniczać tworzenie nowych egzemplarzy wraz ze spadającym zainteresowaniem, które rzeczywiście od lutego 2023 było tylko i wyłącznie mniejsze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sytuacji PS VR 2 na pewno nie poprawia cena oscylująca w granicach 550 dolarów i mała biblioteka gier dostępna na urządzeniu. Brak wstecznej kompatybilności oraz brak konkretnych, a przede wszystkim głośnych premier gier first-party to także czynniki negatywnie wpływające na sprzedaż tego sprzętu.

Z tego też powodu Sony upatruje we wsparciu dla PC sporej szansy na odmianę tej złej passy i przekonania graczy do swojego akcesorium. Wszystko okaże się już w tym roku, oczywiście pod warunkiem, że inżynierowie Sony dowiozą tę funkcję zgodnie ze składanymi wcześnie obietnicami.

Jak więc widać, Sony na razie przestrzeliło ten debiut i zdecydowanie może pluć sobie w brodę podjętymi wcześniej decyzjami. Myślicie, że PS VR 2 ma przed sobą jeszcze jakąś przyszłość? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Bloomberg

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.