PS VR2 miało nie osiągnąć zadowalających wyników sprzedaży. Dotychczasowe wyniki mają odbiegać od oczekiwań

PSVR 2

Od premiery gogli PlayStation VR 2 minął już ponad miesiąc i bez wątpienia jest to jedna z ważniejszych premier sprzętowych w 2023 roku. Do tej pory jednak japońska korporacja nie podzieliła się żadnymi konkretnymi informacjami na temat sprzedaży ich najnowszego sprzętu do zabawy w wirtualnej rzeczywistości. Mimo tego niektórzy eksperci wskazują, że firma ma poważny problem, bo ich najnowsze urządzenie nie cieszy się odpowiednią popularnością.

Ponoć PS VR2 nie sprzedaje się najlepiej ze względu na zbyt wysoką cenę

playstation VR 2
PlayStation VR2

Jak donosi Takashi Mochizuki z serwisu Bloomberg sprzedaż PlayStation VR 2 w pierwszym miesiącu od premiery nie osiągnęła zakładanego przez Sony wyniku. Mężczyzna opiera swoje twierdzenie na informacjach firmy IDC, która to przekazuje, iż Sony do końca marca może sprzedać około 270 tysięcy sztuk nowej wersji gogli.

Liczba ta ma znacząco rozmijać się z dotychczasowymi założeniami Sony, które liczyło, że we wskazanym okresie sprzeda około 2 miliony egzemplarzy konsol PS VR 2.

Wiceprezes Data & Analytics w firmie IDC — Francisco Geronimo — wskazuje, że podstawowym problemem PS VR 2 jest przede wszystkim cena. Wskazuje on, że w czasie gdy ludzie borykają się z rosnącymi cenami, bezrobociem i innymi trudnościami natury finansowej, to nie mogą pozwolić sobie na zakup tak drogiego sprzętu.

Lista gier na PS VR2 od momentu premiery do marca
Lista gier na PS VR2 od momentu premiery do marca 2023 roku

Poza tym PlayStation VR2 do działania potrzebuje jeszcze konsoli PS5, co czyni go jeszcze mniej przystępnym dla przeciętnego klienta.

Wyjściem z tej trudnej dla Sony sytuacji ma być jak najszybsze obniżenie ceny PS VR2, w innym wypadku premiera okaże się po prostu „katastrofą”.

Przeczytaj też: Laptop do pracy — najlepsze modele

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy informacje te mają faktyczne przełożenie na rzeczywistość i Sony faktycznie ma problem. Jest wysoce prawdopodobne, że przy okazji publikacji kwartalnych raportów finansowych Japończycy podzielą się z inwestorami większą ilością konkretów dotyczących sprzedaży PS VR2. Jeśli jednak jest to prawda, to producent PlayStation może mieć faktycznie spore powody do obaw.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.