PS VR2 zaliczyło dobry start. Sony wierzy, że nowy sprzęt sprzeda się lepiej niż oryginał

PlayStation VR 2

PlayStation VR 2, które zadebiutowało wraz z końcem lutego bieżącego roku, przyciąga do siebie coraz większą liczbę nowych użytkowników. Nawet jeśli część graczy zniechęciła się ceną, która oscyluje w granicach 3000 złotych za egzemplarz, to włodarze Sony zdają się niezwykle zadowoleni z debiutu swojego sprzętu. W jednym z ostatnich wywiadów przyszły dyrektor generalny korporacji zdradził, że ich gogle do wirtualnej rzeczywistości mogą osiągnąć znacznie lepszy wynik, niż oryginalna wersja wydana w 2016 roku.

Sony jest zadowolone z początkowej sprzedaży PS VR2

PlayStation VR2 Gry
PlayStation VR2 Gry

Podczas konferencji Media & Telecom Conference dyrektor finansowy Sony — Hiroki Totoki — wyznał, że korporacja jest zadowolona z debiutu PS VR2. Stwierdził on nawet, że nowe wydanie gogli do wirtualnej rzeczywistości może osiągnąć lepsze wyniki sprzedażowe niż PlayStation VR, które do 2019 roku ostatecznie rozeszło się w pięciu milionach egzemplarzy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mężczyzna podkreślił także, iż do połowy bieżącej dekady cały rynek VR może być jednym z największych obszarów wzrostu w segmencie mediów i rozrywki. Uważa on, że istnieje dobry potencjał rozwoju technologii w tej dziedzinie.

Przeczytaj też: Telewizor 65 cali — najlepsze modele

Warto jednak podkreślić, że Japończycy nie podali jeszcze konkretnych liczb dotyczących sprzedaży PS VR2, jednak słowa Totokiego mogą sygnalizować, że sprzęt faktycznie cieszy się sporym zainteresowaniem. Czy ten trend się utrzyma przez dłuższy czas? To się dopiero okaże, jednak wiele w tej materii zależeć będzie od Sony, a dokładniej od gier, które będą pojawiać się na ich najnowszym sprzęcie.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.