Wygląda na to, że Sony zakończyło produkcję PS4. PlayStation 2 wciąż niepokonane

PS4 Pro

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ósma generacja konsol Sony ostatecznie przechodzi do historii. Dziś w sieci pojawiła się informacja, jakoby firma zaprzestała produkować PlayStation 4. Znamy też ostateczny wynik sprzedaży tej konsoli.

REKLAMA

Koniec produkcji PS4 — jak konsola „niebieskich” wypadła na tle konkurencji?

Sony is no longer reporting PS4 shipments which means the final total for the console is ~117.2 million as of March 2022. pic.twitter.com/hWHv7NZ6RL

— Daniel Ahmad (@ZhugeEX) August 10, 2022

Sony is no longer reporting PS4 shipments which means the final total for the console is ~117.2 million as of March 2022. pic.twitter.com/hWHv7NZ6RL

— Daniel Ahmad (@ZhugeEX) August 10, 2022

Analityk Daniel Ahmad zwrócił uwagę, że Sony przestało zgłaszać wysyłki nowych egzemplarzy PlayStation 4 do sklepów w marcu 2022. Wówczas w swoim raporcie finansowym Japończycy poinformowali, że ostateczna sprzedaż konsoli wyniosła około 117,2 miliona sztuk na całym świecie. Dla porównania legendarne PS2 sprzedało się w liczbie 155 milionów egzemplarzy do końca marca 2012.

Ciekawie prezentuje się także sprzedaż PS4 na tle konsol Nintendo. Ahmad wskazuje, że dotychczas Nintendo udało się sprzedać łącznie 118 milionów sztuk Game Boya i Game Boya Color, prawie 154 miliony sztuk DS’a oraz przeszło 111 milionów egzemplarzy Switcha. Ta ostatnia konsolka ma szanse przebić sprzedaż PS4 do końca bieżącego roku.

Przeczytaj też: Jakie słuchawki do PS5?

Jeśli doniesienia o końcu produkcji PS4 okażą się prawdziwe to, konsola Sony stanie się jeszcze trudniej dostępna niż teraz. Oczywiście zakończenie produkcji nie oznacza jeszcze zakończenie wsparcia. Na koniec uspokajamy wszystkich posiadaczy PS4 – zakończenie sprzedaży nie oznacza zakończenia wsparcia. Sony nie zapowiedziało niczego takiego, więc jeszcze przez pewien czas będzie można cieszyć się pełną funkcjonalności swojej konsoli.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!