Xbox Series X|S ma problem. W 2023 roku w Europie sprzedano więcej gier na… PS4

ps4

Właśnie poznaliśmy wyniki sprzedażowe gier i konsol za 2023 rok. Jak się okazało, w minionych 12 miesiącach europejscy gracze kupili więcej gier na PS4 niż na Xboxa Series X|S. Microsoft może mieć więc powody do zmartwień.

PS4 z lepszą sprzedażą gier niż Xboxy Series X|S w 2023 roku

Xbox Series X S
Xbox Series X|S

Wychodzi na to, że PS4 nadal trzyma się mocno. I to na tyle, że na konsolę tę sprzedano w 2023 roku w Europie większą liczbę gier niż na nowsze Xboxy Series X|S.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak wskazuje bowiem raport GSD, poprzednia konsola Sony zajęła 4 miejsce w rankingu platform pod względem sprzedaży gier. Z kolei obecne Xboxy uplasowały się na ostatnim, 5 miejscu zestawienia.

Natomiast na jego szczycie w zeszłym roku królował PC. Za nim znalazły się PS5 oraz Nintendo Switch.

Warto jednakże odnotować, że ze wszystkich powyższych platformy spadki sprzedaży gier odnotowano jedynie na PS4 i Switchu. Być może więc Xbox Series X|S wkrótce wyprzedzi PlayStation poprzedniej generacji. Możemy nad tym jedynie debatować, bo dane nie ujawniły konkretnych liczb.

Niemniej trzeba przyznać, że na razie nie wygląda to dobrze dla Microsoftu. Być może sytuacja poprawi się w momencie, gdy jego konsole nareszcie dostaną długo wyczekiwane tytuły ekskluzywne, takie jak Hellblade 2, Stalker 2 czy Avowed.

Źródło: GameIndustry.biz

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.