PS5 doczekało się kolejnej aktualizacji! Sony zaczyna stopniowo wdrażać Discorda do swoich konsol

PS5 Discord

Konsole PlayStation co jakiś czas otrzymują od inżynierów kolejne aktualizacje, które wprowadzają do ekosystemu coraz to nowe funkcje, usprawnienia i poprawki. Tym razem japońskie przedsiębiorstwo przygotowało dla graczy kolejną wersję firmware. Tym razem na sprzęty od japońskiego przedsiębiorstwa trafia jedna z bardziej wyczekiwanych opcji.

PS5 po aktualizacji doczeka się jeszcze lepszej obsługi Discorda

Najnowsza aktualizacja konsol PS5 skupia się przede wszystkim na kolejnym etapie integracji Discorda z ekosystemem od Sony. W ramach tego w ciągu następnych tygodni posiadacze sprzętów japońskiego producenta mogą spodziewać się kolejnych kroków, które mają zapewnić łatwiejszy dostęp do korzystania z czatu głosowego bezpośrednio z poziomu swojej konsoli.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wkrótce będziesz mógł dołączać do czatów głosowych Discord bezpośrednio z konsoli PS5. Aktualizacja będzie stopniowo wprowadzana w nadchodzących tygodniach, zaczynając od Japonii/Azj.

PlayStation

Oznacza to, że gracze będą mogli dołączać do rozmów grupowych bez konieczności inicjowania ich przez komputer lub aplikacje mobilne. Jest to spore ułatwienie, zwłaszcza że umożliwia nam brak żonglowania dodatkowymi sprzętami, kiedy podczas rozgrywki chcemy dołączyć do naszych kompanów lub po prostu z nimi porozmawiać.

PS5 Discord
Nowa opcja dołączania do rozmów na kanałach Discord z poziomu PS5

Stosowna opcja znajdzie się w Centrum Sterowania PS5, w zakładce Game Base. Z tego właśnie miejsca będziemy mogli wybrać kanał głosowy, do którego zechcemy dołączyć, aby rozmawiać ze znajomymi. Co więcej, jeśli ktoś z naszych znajomych będzie chciał z nami porozmawiać bezpośrednio, to na ekranie konsoli pojawiać się będzie specjalne powiadomienie informujące nas o tym.

Warto jednak zaznaczyć, że aktualizacja będzie wprowadzana na konsole stopniowo, począwszy od graczy w Japonii oraz całej Azji. Potem przyjdzie kolej na Europę, Australię, Bliski Wschód, a na końcu będą mieszkańcu obu Ameryk.

PS5 udostępnianie profilu

Poza tym Sony w ramach aktualizacji umożliwi udostępnianie swoich profili PlayStation Network poprzez dowolny komunikator tekstowy. Aby to zrobić, należy wybrać opcję „Udostępnij profil” w aplikacji PlayStation lub na konsoli PS5, aby wygenerować link lub kod QR. Po wysłaniu tego do dowolnej osoby będzie ona mogła dodać nas do grona swoich znajomych.

Jak więc widać zmiany mają na celu przede wszystkim ułatwić życie wielu posiadaczom konsol PlayStation i jak najbardziej gracze mogą być z tego powodu zadowoleni. Przynajmniej teraz odejdzie im kolejny problem związany z żonglowaniem urządzeniami, jeśli będą chcieli podczas rozgrywki porozmawiać ze znajomymi.

Źródło: playstation.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.