PS5 doczeka się ważnej aktualizacji. Korzystanie z Discorda będzie dużo łatwiejsze

PS5-Discord

Discord szybko wyrósł na jedną z najbardziej popularnych platform do komunikacji dla graczy. Do tej pory użytkownicy PS5 nie mieli łatwego dostępu do kanałów głosowych platformy z poziomu konsoli. Najnowsza aktualizacja to zmieni.

Czat głosowy Discorda na PS5

Discord PS5
Discord na PS5

Sony poinformowało właśnie o istotnej aktualizacji dla graczy, którzy podczas rozmowy preferują rozmowę głosową. Od teraz jest bowiem możliwe dołączenie do kanału głosowego Discorda bezpośrednio z konsoli PS5 bez potrzeby korzystania z PC ani smartfona.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wystarczy otworzyć centrum sterowania, a następnie z poziomu karty Discorda wybrać kanał, do którego chcemy dołączyć. Wdrożenie tego update już się rozpoczęło – najpierw dla użytkowników z Azji, a potem również Europy i pozostałych regionów. Jeśli jeszcze nie mamy go na swoim koncie, to wystarczy zaczekać.

Poza tym Sony wprowadziło też jeszcze jedną nowość. Wraz z powyższym uaktualnieniem soft konsoli wzbogaci się również o możliwość udostępniania profili.

Tak więc możemy uznać, że PS5 zaoferuje teraz znacznie lepiej rozbudowane funkcje społecznościowe. To istotne dla fanów, którzy cenią sobie ten element wspólnej rozgrywki.

Źródło: PlayStation

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2482 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.