PS5 doczekało się kolejnej aktualizacji! Sony poprawia system i zapowiada dodatkowe poprawki

PS5

Rzeczą istotną w przypadku każdej konsoli są jej aktualizacje, które nie tylko eliminują błędy, ale zapewniają także dostęp do nowych funkcji i rozwiązań. Sony zdaje sobie z tego doskonale sprawę i dlatego też firma regularnie dostarcza nowe wersje oprogramowania. Tak stało się i tym razem, bo nowy firmware jest już dostępny do pobrania.

PS5 doczekało się nowej aktualizacji, a Sony zapowiada dodatkowy patch dla PlayStation App

PlayStation 5
PlayStation 5

W ramach najnowszej aktualizacji PS5, która jest już dostępna dla wszystkich posiadaczy konsol na całym świecie. Najnowsza wersja systemu o numerach 24.02-09.00.00.45-00.00.00.0.1 skupia się w głównej mierze na poprawkach z zakresu lepszego korzystania ze sprzętu. Znalazły się więc w niej nowości związane z lepszymi funkcjami dźwiękowymi kontrolerów, nowe opcje dla widzów w trybie Share Screen.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ostatnia poprawka dotyczy jasności wskaźnika zasilania konsoli. Nowy firmware umożliwia jego regulacje, co powinni docenić ci, którzy nie do końca przepadają za niebieskimi diodami świecącymi wzdłuż sprzętu.

Zmiany wprowadzone w najnowszej aktualizacji systemu PS5 prezentują się następująco:

  • Oprogramowanie kontrolerów bezprzewodowych DualSense i DualSense Edge zostało zaktualizowane w celu poprawy ich funkcji dźwiękowych.
  • Głośniki kontrolera mogą teraz wydawać dźwięk o większej głośności, dzięki czemu wyraźniej słychać odgłosy w grze i sygnały czatu głosowego.
  • Jakość wejścia mikrofonowego na kontrolerach została poprawiona dzięki nowemu modelowi uczenia maszynowego AI. Szumy tła spowodowane naciśnięciami przycisków i dźwiękiem z gry są tłumione, co zapewnia lepsze wrażenia z czatu głosowego.
  • Możesz teraz dostosować jasność wskaźnika zasilania PS5. Aby tego dokonać, przejdź do pozycji Ustawienia > System > Sygnał dźwiękowy i świetlny, a następnie wybierz opcję Jasność.
  • Dodano nowe funkcje do grup i udostępniania ekranu. Gracze oglądający udostępnianie ekranu mogą używać wskaźników i reakcji emoji, aby wchodzić w interakcję z rozgrywką prowadzącego.
  • Widzowie mogą użyć wskaźnika lub wskazać konkretną lokalizację na ekranie gry za pomocą pingu. Mogą także wysyłać reakcje w formie emotek. Jest to opcja dostępna tylko w momencie włączenia jej przez gospodarza.
  • Obsługiwane są emotikony Unicode 15.1. Możesz ich teraz używać w wiadomościach.
  • Zaktualizowano oprogramowanie kontrolerów bezprzewodowych DualSense i DualSense Edge, gogli PlayStation VR2, kontrolerów PlayStation VR2 Sense i kontrolera Access, aby poprawić stabilność.
  • Poprawiono wydajność i stabilność oprogramowania systemowego.
  • Ulepszono komunikaty i użyteczność na niektórych ekranach.

Nie jest to jednak koniec nowości, bo Sony ogłosiło, że jeszcze w tym miesiącu aktualizacji doczeka się PlayStation App. Głównym jej celem będzie umożliwienie korzystania z opcji Share Screen także z poziomu wspomnianej aplikacji. Termin wydania tego patcha nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony.

Jak więc widać zmian jest całkiem sporo i rzeczywiście mogą one dość konkretnie wpłynąć na korzystanie z zabawy. Docenią to przede wszystkim ci, którzy dosyć często udostępniają swoją rozgrywkę innym graczom.

Źródło: PlayStation

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.