PS5 doczekało się nowego firmware! Zmiany są, ale dla konkretnej grupy graczy

Sony PS5

Sony regularnie stara się dostarczać posiadaczom konsol PS5 nowe aktualizacje systemu. Ich celem w głównej mierze jest polepszanie wrażeń płynących z rozgrywki i dodawanie nowych funkcji czy opcji, które jeszcze bardziej mają poprawiać przyjemność korzystania z ich sprzętu. Teraz doczekaliśmy się kolejnej takiej łatki i tym razem zadowoleni powinni być posiadacze zestawów słuchawkowych PULSE.

PS5 doczekało się kolejnej aktualizacji systemowej

PS5 Slim

Najnowszy firmware do PS5 oznaczony kodem 24.01-08-60.00.04-00.00.00.0.1 skupia się w głównej mierze na nowościach dotyczących grup społecznościowych (zwanych Imprezami) oraz obsłudze słuchawek PULSE. Według ujawnionej notki w karcie Imprezy znalazła się lista grup, do których w ostatnim czasie dołączaliśmy. Dzięki temu ponownie będziemy mogli zacząć grupową rozgrywkę w tym samym składzie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nowe funkcje słuchawek PULSE Elite i PULSE Explore dotyczą przede wszystkim korekcji dźwięku, aby dostosować go do własnych potrzeb i upodobań. Dodatkowo w ramach aktualizacji będzie można korzystać z funkcji samosłyszalności, a więc decydować, czy i w jaki sposób chcemy słyszeć swój własny głos podczas czatów głosowych.

playstation 5 pulse explore elite
PULSE Explore, PULSE Elite i PlayStation 5

Tym razem japońskie przedsiębiorstwo, dostarczając aktualizację do PS5, nie zapewniło legendarnych już „poprawek wydajności i stabilności”. Na te najwidoczniej przyjdzie pora w kolejnych wersjach firmware’u.

Aktualizacja nie jest może obszerna czy konkretna, ale widać, że Japończycy nadal się starają dłubać przy swoim systemie. Szkoda tylko, że na razie zestawy PULSE Elite nie są dostępne w naszym kraju. Na te trzeba będzie poczekać do 21 lutego 2024 roku.

Źródło: Sony PlayStation

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.