PS5 często kupowane przez ludzi, którzy nie posiadali PS4. Sony przyciąga nowych graczy

PS5 i PS4

Ostatnio mogliśmy poznać ciekawe dane na temat graczy kupujących PS5. Okazuje się bowiem, że aż 30% z nich nie miało do czynienia z poprzednią konsolą Japończyków, czyli z PS4. Firma przyciągnęła więc całkiem sporą bazę nowych klientów.

Aż 30% posiadaczy PS5 nie miało wcześniej PS4

Kupowanie coraz to nowszego sprzętu wraz z biegiem lat jest czymś, co gracze znają dobrze. Konsolowcy są jednakże w otyle dobrej sytuacji, że nie muszą zbytnio oglądać się na nowe trendy w technologiach. Wystarczy bowiem, że wymienią swoją konsolę raz na generację, która zmienia się co kilka lat.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się jednak, że w przypadku PS5 aż 30% klientów stanowią ludzie, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z PS4. Oznacza to, że Sony zdołało do siebie przekonać całkiem sporą ilość nowych graczy.

Zobacz też: Jaki monitor do 500 zł kupić?

Samo PS5 pojawiło się na rynku w 2020 roku. Konsola po dwóch latach od premiery nadal boryka się ze sporymi brakami w dostępności.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2476 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.