Przydatna funkcja zmierza na PS5. Ułatwi graczom wspólną zabawę w grach multiplayer

PlayStation 5

PlayStation 5 to niekwestionowany hit, o czym świadczą wyniki sprzedaży najnowszej konsoli Sony. Japończycy stale ulepszają doświadczenia graczy, a teraz firma zapowiedziała, że szykuje dla nich kolejne ułatwienia. Mowa m.in. o funkcji, dzięki której będzie można łatwiej dołączać do wspólnej zabawy multiplayer z innymi osobami.

Nowa funkcja PS5 pozwoli dołączać do rozgrywki multiplayer przez link

PS5 dołączanie do gry przez link
Funkcja PS5, dzięki której dołączymy do sesji multiplayer przez link

Sony poinformowało, że do graczy PlayStation 5 zmierza nowa funkcjonalność. Mowa konkretnie o opcji wygenerowania specjalnego linku, który następnie będzie można udostępnić innym graczom, aby ci za jego pomocą mogli łatwo dołączyć do naszej sesji multiplayer i rozpocząć z nami wspólną zabawę. Co ciekawe, rzeczona funkcja do działania nie będzie wymagała, aby osoba, której wysyłamy odnośnik, należała do grona naszych znajomych w PSN.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sony nie podało, kiedy dokładnie nowość zostanie udostępniona, ale ma to nastąpić do końca roku. Link będzie można wygenerować bezpośrednio z poziomu PlayStation 5, jak i aplikacji mobilnej PlayStation. Dla chętnych – zamiast linku – będzie można wysłać również kod QR.

Co ciekawe, wraz z opisywaną funkcjonalnością ma się pojawić specjalny widget do Discorda, aby po wysłaniu linku na czacie od razu odpalał się status danej sesji multiplayer, zapewne pokazujący m.in. ilu graczy dołączyło już do rozgrywki.

Do tego wszystkie Sony pracuje też nad opcją generowania linków kierujących bezpośrednio do profilu gracza w PlayStation Network, aby można się było szybko dodać do znajomych. Nie da się ukryć, że opisywane funkcje są z pozoru niewielkie, niemniej gdy zostaną wdrożone, z pewnością ułatwią życie wielu graczom. To właśnie takie małe rzeczy sprawiają, że komfort korzystania z danego sprzętu systematycznie wzrasta.

Źródło: Eurogamer

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.