Firmware 22.01-05.50 do PS5 już dostępne. Aktualizacja dodaje wyczekiwaną funkcję związaną z ALLM

PS5

PS5 dostało wsparcie dla ALLM w marcu, jednak wielu graczy nie przyjęło tej nowości z entuzjazmem. Wszystko dlatego, że włączony Auto Low Latency Mode blokował dostęp do ustawień niektórych telewizorów. Na szczęście Sony naprawiło już swój błąd, wypuszczając firmware 22.01-05.50 do PlayStation 5.

Aktualizacja 22.01-05.50 do PS5 naprawia ALLM

PS5
PlayStation 5

Aktualizacja 22.01-05.50 do PlayStation 5 poprawia wydajność systemu, ale także znacznie rozbudowuje ALLM, czyli automatyczny tryb niskiego opóźnienia. Otóż w uaktualnieniu Sony dodało opcję zmiany ustawień tejże opcji — teraz można ustawić, że będzie się uruchamiać automatycznie lub całkowicie ją wyłączyć.

Przeczytaj też: Kierownice do PS5

W trybie automatycznym telewizor będzie się automatycznie przełączał w tryb niskiego opóźnienia. Z kolei jeśli zdecydujemy się całkowicie wyłączyć tę opcję, to ALLM odpali się tylko w sytuacji, gdy nasz TV będzie działać w trybie VRR. Pod koniec warto wspomnieć, że ALLM obsługują obecnie tylko ekrany z HDMI 2.1 — fajne propozycje uwzględniliśmy w naszym zestawieniu telewizorów do PS5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z