PS5 doczekało się nowej funkcji. Niby mała, a niezwykle istotna

PS5

Zgodnie z przyjętym planem, właśnie trwa wdrażanie cloud streamingu na PS5. W związku z tym na konsolach pojawiła się pewna drobna funkcja. Nie zmienia to jednak faktu, że znacznie umili życie posiadaczom PS Plus Premium.

PS5 wyświetla teraz ikonę gier obsługujących streaming w PS Plus Premium

PS5-ikona-streamingu
Ikona streamingu w menu PS5. Źródło: Push Square

Nowa funkcja na konsoli PS5 została zauważona przez Push Square. Mowa mianowicie o ikonce streamingu, którą mogą zobaczyć posiadacze PS Plus Premium.

Ikona wyświetla się przy kafelkach w bibliotece oraz w ekranie głównym PS5. Zgodnie z harmonogramem wdrażania cloud streamingu, abonenci najdroższego planu Sony w Polsce powinni ją już widzieć.

Co warte wspomnienia, oprócz tytułów własnych, ikona jest też widoczna przy wybranych grach obsługujących chmurę z oferty PS Plus oraz Game Trials. Bez wątpienia dzięki niej zwolennicy streamingu odnajdą się znacznie szybciej w kwestii tytułów, które im to umożliwią.

Zobacz też: Monitor gamingowy do 600 zł

Jeżeli ktoś chce przetestować streaming gier z PS5 na własnej skórze, oto sugerowane wymogi Sony. Dla jakości wynoszącej 720p minimalna szybkość łącza wynosi 5 mbps, dalej mowa o 15 mbps dla 1080p i przynajmniej 38 mbps dla 4K.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.