Nieoficjalny patch 60 FPS na PS5 działa cuda. Modderzy zrobili to, do czego Sony nie było skłonne

DriveClub PS5

Wszyscy dobrze wiemy, że zdecydowana większość gier z PS4 działa także na PS5. Niestety nie wszystkie z nich otrzymały aktualizację, która odblokowywałaby moc najnowszej konsoli Sony. Z pomocą przyszli modderzy, którzy przygotowali nieoficjalną łatkę udostępniającą na niej tryb 60 FPS.

Modder stworzył nieoficjalną łatkę 60 FPS dla gier z PS4 na PS5

60 FPS w grach na PS5 – test Digital Foundry

Jak się zapewne jednak wszyscy domyślają, jest pewien haczyk. Stworzona przez moddera illusion łatka odblokowująca 60 FPS na PS5 nie zadziała na „zwykłych” PS5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Do jej zaaplikowania wymagana jest zmodyfikowana konsola. Z kolei efekty patcha możemy zauważyć na powyższym filmie, który został przygotowany przez ekipę Digital Foundry.

W materiale widać, że patch 60 FPS na PS5 rzeczywiście działa. Przetestowano w nim kilka ciekawych tytułów, które do tej pory nie otrzymały oficjalnego wsparcia, takich jak Just Cause 3 czy Batman: Arkham Knight.

Oczywiście wina za takich stan rzeczy leży nie tylko po stronie Sony. Wprowadzenie oficjalnych poprawek wymagałoby także zaangażowania deweloperów, którzy najpierw musieliby być skłonni do ich przygotowania.

Niemniej ciekawą opcją byłoby, gdyby Sony położyło na to większy nacisk. Pozostaje nam mieć nadzieję, że kiedyś rzeczywiśćie do tego dojdzie.

Źródło: Eurogamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.