PS5 doczeka się konkretnych usprawnień interfejsu! Nadchodzą funkcje, których chcą gracze

PS5

PS5 regularnie otrzymuje całkiem spore wsparcie od Sony w postaci aktualizacji, które usprawniają kolejne elementy działania konsoli. Teraz dotarły do nas wieści, że japońskie przedsiębiorstwo przygotowało dla graczy coś, czego wielu z nich oczekiwało. Pierwsi odbiorcy mają już do tego dostęp i na razie wszystko to zapowiada się po prostu bardzo intrygująco.

Nowy interfejs PS5 dostępny już dla pierwszych graczy

W ramach dostępu do bety część graczy ze Stanów Zjednoczonych zyskało możliwość testowania nowej wersji interfejsu dla konsol PS5. Najciekawszą opcją, która się w ramach tego znalazła, jest zakładka „Explore”, którą uznać można za swego rodzaju ogólny HUB systemu. Oferuje ona łatwy dostęp do informacji na temat wolnej przestrzeni dyskowej, naładowania kontrolerów czy słuchawek, a nawet zrzutów ekranu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dodatkowo znalazło się tam miejsce na wiadomości z interesujących nas gier czy informacje o pozycjach z listy życzeń, które są na przecenie. Pojawiła się także zakładka, gdzie w łatwy i wygodny sposób można podejrzeć aktywność znajomych. To może być przydatne zwłaszcza dla tych, którzy niespecjalnie lubią samotne sesje w grach multiplayer.

ps5 slim
PS5 Slim

System PS5 doczeka się także jednej z najbardziej oczekiwanych funkcji, czyli wyboru własnego tła. Co prawda funkcja ta została na razie ograniczona do zakładki „Explore”, ale zawsze jest to dodatkowa możliwość personalizacji konsoli. Do wyboru jest kilka animowanych propozycji od Sony lub jeden z wykonanych przez nas screenshotów. Niestety, ale Sony nie dostarczyło opcji w grania własnego tło z poziomu pendrive’a.

Jak na razie wszystko to wygląda bardzo ciekawie i zdecydowanie jest w tym przypadku, na co czekać. Nie wiadomo, kiedy wszystkie te nowe opcje trafią do graczy spoza USA w formie bety, a tym bardziej oficjalnej łatki dostępnej dla wszystkich odbiorców. Możliwe też, że japońskie przedsiębiorstwo wprowadzi do tego czasu jeszcze inne nowości, które jeszcze bardziej ulepszą korzystanie z PS5.

Źródło: Twitter/X: Rino

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.