Nowy model PS5 już w połowie 2023 roku? Sony ma przewidywać, że odniesie ogromny sukces

PS5

Najnowszy raport finansowy Sony zdradził nam, że pod względem zarobków najlepszy był kończący się 31 grudnia trzeci kwartał finansowy 2022 roku. Jak donosi portal Insider Gaming, Japończycy spodziewają się dalszego wzrostu sprzedaży PS5 pod koniec obecnego roku. W dużej mierze do zakładanego sukcesu ma przyczynić się nowy model konsoli.

Nowy model PS5 z zapowiedzią wiosną i debiutem na jesień 2023 roku?

Zwiastun konsoli PS5

Według portalu Insider Gaming Sony zakłada, że w bieżącym roku finansowym sprzeda aż 30,5 miliona sztuk PS5. Byłby to wynik niewiele niższy od 32 milionów jednostek, które udało się sprzedać od momentu premiery konsoli w listopadzie 2020 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tak ogromny sukces ma zapewnić w dużej mierze nowy model PS5, który będzie wyposażony w odłączany dysk. Jak donosi Tom Henderson, Sony liczy, że do końca roku finansowego wariant ten rozejdzie się w liczbie aż 18,5 milionów sztuk. Zdaniem dziennikarza start produkcji i oficjalna zapowiedź sprzętu są planowane na kwiecień 2023. Sprzedaż miałaby natomiast ruszyć już od września.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł – najlepsze modele

Oznaczałoby to, że „klasyczne” PS5 ma odpowiadać tylko za 12 milionów sprzedanych jednostek do momentu zaprzestania jego produkcji, co według informacji insidera nastąpi w ciągu roku.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.