Nowy model PS5 już w połowie 2023 roku? Sony ma przewidywać, że odniesie ogromny sukces

PS5

Najnowszy raport finansowy Sony zdradził nam, że pod względem zarobków najlepszy był kończący się 31 grudnia trzeci kwartał finansowy 2022 roku. Jak donosi portal Insider Gaming, Japończycy spodziewają się dalszego wzrostu sprzedaży PS5 pod koniec obecnego roku. W dużej mierze do zakładanego sukcesu ma przyczynić się nowy model konsoli.

REKLAMA

Nowy model PS5 z zapowiedzią wiosną i debiutem na jesień 2023 roku?

Zwiastun konsoli PS5

Według portalu Insider Gaming Sony zakłada, że w bieżącym roku finansowym sprzeda aż 30,5 miliona sztuk PS5. Byłby to wynik niewiele niższy od 32 milionów jednostek, które udało się sprzedać od momentu premiery konsoli w listopadzie 2020 roku.

Tak ogromny sukces ma zapewnić w dużej mierze nowy model PS5, który będzie wyposażony w odłączany dysk. Jak donosi Tom Henderson, Sony liczy, że do końca roku finansowego wariant ten rozejdzie się w liczbie aż 18,5 milionów sztuk. Zdaniem dziennikarza start produkcji i oficjalna zapowiedź sprzętu są planowane na kwiecień 2023. Sprzedaż miałaby natomiast ruszyć już od września.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł – najlepsze modele

Oznaczałoby to, że „klasyczne” PS5 ma odpowiadać tylko za 12 milionów sprzedanych jednostek do momentu zaprzestania jego produkcji, co według informacji insidera nastąpi w ciągu roku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać