PS5 Slim znowu tanieje! Sony obniża cenę swojej konsoli i próbuje przyciągać nowych graczy

Sony PS5

W drugim tygodniu lutego pojawiły się informacje, że Sony zdecydowało się obniżyć katalogowe ceny dla PS5 w Europie. Po jakiś czasie nowa wycena tych konsol trafiła do Polski, co umożliwiło niektórym osobom zakup swojego egzemplarza. Japońskie przedsiębiorstwo najwyraźniej nadal chce przyciągać do siebie nowych odbiorców, bo nadchodzi kolejna przecena.

PS5 w Europie znowu w atrakcyjnej cenie

PS5 logo
PS5

Według niezawodnego ostatnio insidera o pseudonimie billbil-kun Sony zdecydowało się przecenić PS5 w Hiszpanii dokładnie o 75 euro. Oznacza to, że za sprzęt Japończyków trzeba tam zapłacić dokładnie 474,99 euro, czyli około 2040 zł. Jest to całkiem atrakcyjna cena, choć trzeba pamiętać, że mowa o modelu z odpinanym napędem optycznym.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednocześnie informator twierdzi, że taka promocja pojawi się w najbliższym czasie także we Francji. Co zaś bardzo ciekawe, niemieccy sprzedawcy planują z taką ofertą wystartować w okolicach 20 marca. Tam za 479,99 euro będzie można kupić konsolę wraz z grą Alone in the Dark.

To zaś oznacza, że podobnych obniżek mogą spodziewać się także polscy gracze, choć tutaj nie jest jasne, kiedy w ogóle miałoby to nastąpić. Wszelkie próby dokładniejszego oszacowania takich terminów to raczej wróżenie z fusów.

Pewne jest natomiast, że Sony stara się proaktywnie zachęcać do zakupu PS5 nowych graczy, a niższa cena to dla wielu wręcz idealna okazja. Pytanie tylko, czy na dłuższą metę japońskie przedsiębiorstwo będzie miało argumenty, które utwierdzą nowych klientów o słuszności takiego zakupu? Czymś takim na pewno byłby zupełnie nowe gry bazujące na znanych IP. Na te jednak trzeba poczekać co najmniej do 2025 roku

Źródło: Dealabs.com

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.