PS5 nadal sprzedaje się świetnie! Są nowe dane Sony

Sony PS5

Sony opublikowało swój raport finansowy. Dzięki temu znamy najnowsze dane dotyczące sprzedaży PS5. Można powiedzieć, że jest świetnie – choć poniżej oczekiwań japońskiej firmy.

PS5 sprzedało się w liczbie niemal 60 milionów sztuk

PS5 Slim Digital
PS5

Nie ma wątpliwości, że PS5 króluje w tej generacji. Potwierdzają to dane sprzedażowe Sony, które właśnie ujawniły liczbę sprzedanych konsol.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się, że PS5 rozeszło się już łącznie w liczbie 59,3 milionów sztuk. W mijającym roku fiskalnym sprzedano 20,8 milionów konsol, co jest poniżej oczekiwań wynoszących równo 21 milionów sztuk.

Co więcej, PS5 osiąga cel wynoszący 60 milionów sprzedanych konsol równomiernie do PS4. Warto zaznaczyć, że w podobnym okresie poprzednia platforma Sony została przeceniona o 100 dolarów, co wpłynęło na jej sprzedaż.

Tak więc można uznać, że Sony jest zadowolone z wyników. Nawet jeśli PS5 nieznacznie nie dotarło do wyznaczonego wcześniej celu.

Źródło: PS5

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.