Gry z PS3 nareszcie trafią na PS5? Sony złożyło interesujący patent

PS5 i PS3

Temat wczesnej kompatybilności na PS5 powraca od kilku lat, ale chyba nareszcie coś się klaruje. Sony złożyło bowiem naprawdę interesujący patent. Sugeruje on, że konsola będzie w stanie uruchomić gry z PS3.

PS5 ze wsteczną kompatybilnością gier z PS3? Ten patent to sugeruje

PS3
PS3

PS3 było świetną konsolą, ale nietypowe rozwiązanie jej architektury przysporzyło Sony sporo problemów. Wygląda na to, że te ciągną się do dzisiaj.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

I to właśnie dlatego wsteczna kompatybilność z PS3 na PS5 może być tak trudna do osiągnięcia. Świadczy o tym ostatni patent, który złożył japoński gigant technologiczny.

Wniosek patentowy opisuje system, w którym urządzenie (prawdopodobnie PS5) może uruchomić oprogramowanie w środowisku testowym. Całość mogłaby się sprowadzać do stress testu sprawdzającego, jak starsze gry z PS3 radzą sobie na najnowszej konsoli Sony.

Tutaj właśnie powraca temat dosyć specyficznego procesora PS3. Cell może bowiem sprawiać, że przygotowane z myślą o nim tytuły niezbyt dobrze radzą sobie z nowoczesnym sprzętem.

Sony najwyraźniej więc próbuje jakoś rozwiązać wszelkie występujące z tego powodu trudności. Oby przyczyniło się to do finalnego wprowadzenia wstecznej kompatybilności na PS5.

Źródło: Respawnfirst

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.