PS5 wreszcie doczeka się powiększenia biblioteki? Sony może szykować natywne wsparcie dla starszej konsoli

PS5

PS5 od samej premiery rozwijane jest o nowe funkcjonalności i może nie wszystkie są drastycznie odczuwalne przez każdego gracza, jednak nadal kilka z nich jest wartych uwagi. Ciekawie w tym kontekście prezentują się najnowsze doniesienia z obozu Japońskiego przedsiębiorstwa. Najwidoczniej Sony ma w planach przygotować swoisty ukłon dla nieco starszych graczy, pamiętających ósmą generację konsol.

PS5 może doczekać się wsparcia dla gier z czasów PS3

PS5 i PS3
PS5 i PS3

Wedle informacji przekazanych przez Shpeshal_Nicka, Sony ma pracować nad możliwością natywnego uruchomienia gier z generacji PS3 na konsolach PS5. W tym przypadku mowa nie tyle o całej bibliotece produkcji, a jedynie o części wybranych pozycji, które trafiły na sprzęt siódmej generacji. Do tej pory osoby, które chciały zagrać właśnie w takie produkcje, musiały albo wyciągać z szafy starszy sprzęt, albo korzystać z możliwości streamingu oferowanego przez Sony w ramach PS Plus Premium.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na razie nie znamy żadnych konkretnych szczegółów; wszakże mowa tylko o pogłosce, która nie została potwierdzona przez samego producenta PlayStation. Z drugiej strony logicznym wydaje się uruchamianie takich starszych gier nie tylko w lepszej rozdzielczości, ale także przy znacznie większej wydajności. Tutaj jednak Nick nie był w stanie przedstawić nam dodatkowych detali.

Nie dowiedziałem się więcej szczegółów. Czy zwiększy to liczbę klatek na sekundę? Nie mam pojęcia… Słyszałem tylko, że Sony pracuje nad selektywną kompatybilnością wsteczną PlayStation 3.

Shpeshal_Nick

Taka decyzja ze strony Sony mogłaby zostać całkiem dobrze przyjęta, szczególnie że biblioteka PS3 to kilka kultowych już gier, które nie tyle zyskałyby drugie życie, a bardziej stanowiłyby swoistą podróż do bardziej nostalgicznych czasów. Nie można przy tym wszystkim wykluczyć sytuacji, w której Sony za taką wsteczną kompatybilność wybranych gier kazałoby sobie dodatkowo płacić. To już nie brzmi tak dobrze, ale chętnych na taką zabawę na pewno nie braknie.

Na razie jednak mowa tylko o zasłyszanej informacji i na próżno szukać jakichkolwiek większych konkretów. Może przy następnej aktualizacji PS5 dowiemy się o tym nieco więcej szczegółów. Pozostaje jednak pytanie, czy japoński producent konsol ma na taką wsteczną kompatybilność jakiś konkretny plan? Być może dane nam będzie się o tym przekonać już niebawem?

Źródło: gamerant.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.