Kiedy pojawią się PS6 i nowy Xbox? Microsoft podaje spodziewany rok debiutu następnej generacji konsol

Xbox PS6

Dziś rozpoczęła się rozprawa pomiędzy FTC i Microsoftem, w której obie strony argumentują swoje stanowiska na temat przejęcia Activision Blizzard. Co ciekawe z dokumentów dostarczonych sądowi możemy poznać spodziewany przez Microsoft rok debiutu nowej generacji konsol. Na te rzecz jasna poczekamy jeszcze kilka lat.

PS6 i nowy Xbox dopiero w 2028 roku?

Xbox Series X – zwiastun z okazji światowej premiery

Dokumenty sądowe dostarczone przez Microsoft w sprawie batalii o przejęcie Activision Blizzard zostały dokładnie przejrzane przez IGN. Wprost wynika z nich, że „Zieloni” spodziewają się rozpoczęcia nowej generacji konsol już w 2028 roku.

Informacja ta została ujawniona w kontekście sporu o Call of Duty. Sony i FTC obawiają się, że fuzja z Activision Blizzard uczyni franczyzę ekskluzywną dla ekosystemu Xboxa.

Microsoft odbił piłeczkę i przypomniał o 10-letniej umowie na wydawanie CoD-a na PlayStation, którą zaproponowano jakiś czas temu „Niebieskim”. Jej czas trwania wystarczyłby, aby według obecnych przewidywań objąć następcę PS5.

Przypomnijmy, że pokrywa się to z tym, co wcześniej twierdziło Sony. W dokumentach przesłanych do CMA firma podała bowiem, że jej kolejna konsola miałaby pojawić się w sprzedaży po 2027 roku. Później producent PlayStation alarmował jednak, że utraciłby dostęp do Call of Duty i innych gier Activision do momentu wydania swojej następnej platformy. Microsoft postanowił zareagować na ten argument.

Termin ten w każdym przypadku wykraczałby poza oczekiwany okres rozpoczęcia nowej generacji konsol (w 2028 roku). Tak więc Call of Duty zostanie opublikowane na kolejnych konsolach PlayStation, jeśli zostaną one wydane w okresie obowiązywania umowy. Umowa zapewniłaby również, że gry konsolowe Call of Duty będą oferowane na PlayStation na równi z Xboxem.

Dokumenty sądowe Microsoftu

Zobacz też: Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

Kup PlayStation 5

2028 rok jako termin wydania nowej generacji konsol oznaczałby, że na następców PS5 i Xboxów Series X|S czekalibyśmy 8 lat. Przypomnijmy, że konsole te pojawiły się bowiem na rynku w 2020 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.