PUBG zabierze graczy w nostalgiczną podróż! Do popularnego battle royale powróci mapa z 2017 roku

PUBG

Twórcy PUBG postanowili przygotować niespodziankę dla graczy, którzy tęsknią za starymi czasami. Deweloperzy zamierzają bowiem zabrać swoich fanów w nostalgiczną podróż. Wszystko za sprawą mapy z 2017 roku, która już niedługo powróci do popularnego battle royale.

Erangel Classic powraca do PUBG. Gracze mogą szykować się na powrót mapy z 2017 roku

W dniach 14 – 28 maja 2024 roku na PC oraz w dniach 23 maja – 6 czerwca na konsolach PlayStation i Xbox w PUBG obecna mapa Erangel zostanie zastąpiona przez Erangel Classic. Zapowiedziana przez deweloperów zmiana pozwoli graczom „ponownie przeżyć wspominane z utęsknieniem chwile”. Czego jeszcze można spodziewać się po nadchodzącym wydarzeniu?

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zgodnie z zapowiedziami wraz z Erangel Classic na polach bitwy w PUBG ponownie zapanuje mgła i deszczowa szarówka. Na wyspie startowej pojawią się też ławy z bronią, a fani mogą liczyć również na powrót klasyczny interfejs. W trakcie zapowiedzianego wydarzenia zmniejszony zostanie także odrzut broni, a w zrzutach będzie można znaleźć Tommy Guna.

Wracamy do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, ale z kilkoma współczesnymi poprawkami! Erangel Classic zachowuje istotę wcześniejszej wersji tej mapy, jej charakterystyczny wygląd i atmosferę, jednocześnie zapewniając przyjemne doświadczenia z gry, do których przywykli użytkownicy.

– informują deweloperzy.

Na koniec warto przypomnieć, że PUBG dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Wspomnianą produkcję można uruchomić również na PlayStation 5 i Xbox Series X|S w ramach wstecznej kompatybilności. Od 2022 roku gra dystrybuowana jest w modelu free-to-play.

Źródło: PUBG

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.