Quantum Error trafi najpierw na PS5, bo „Xbox ma za wolny dysk SSD”. Gracze wyśmiewają gameplay z gry

Quantum Error

Quantum Error to nadchodząca gra studia TeamKill Media, której akcja osadzona jest w dalekiej przyszłości. Tytuł to połączenie FPS-a z survival horrorem i choć powstawał głównie z myślą o PlayStation 5, twórcy postanowili wydać grę również na konsolach Microsoftu. Okazuje się jednak, że przez pewne ograniczenia Xboxów Series X i S, premiera Quantum Error na tych urządzeniach będzie opóźniona.

Quantum Error trafi na Xboxy później przez wolniejszy dysk SSD

Twórcy Quantum Error ogłosili ostatnio na Twitterze, że prace nad grą zbliżają się do końcowego etapu. Jeden z fanów zainteresował się, czy to oznacza to samo dla wersji na konsole Xbox Series X|S i PS5, jednak TeamKill Media ujawniło, że w przypadku sprzętu Microsoftu pojawiły się pewne problemy. Jak mówią deweloperzy, zespół musi poświęcić więcej czasu na optymalizację gry na Xboxach z powodu wolniejszych od konsol Sony dysków SSD.

Będziemy mieli kilka materiałów z rozgrywki, które pokażemy, gdy tylko będziemy mogli wszystko ogłosić. Zaczęliśmy przyglądać się optymalizacji gry pod Xbox, ale niestety zajmie to trochę czasu; QE zostało stworzone do grania na niezwykle szybkim dysku SSD PS5, dysk SSD Xboxa jest nieco wolniejszy, więc będziemy musieli sporo zmienić, aby nadrobić tę różnicę w szybkości.

Oficjalny profil Quantum Error na Twitterze

Quantum Error początkowo planowano wydać ekskluzywnie na PlayStation 5. Z tego powodu twórcy skupiali się wyłącznie na tej wersji, jednak projekt został rozbudowany i postanowiono wydać grę również na Xboxach najnowszej generacji. Deweloperzy zaznaczyli również, że gdyby od początku uwzględniali wszystkie platformy, wiązałoby się to z „gorszą jakością” produkcji.

Dodatkowo, w weekend udostępniony został gameplay z Quantum Error. Gracze zwrócili uwagę, że tytuł nie wygląda na ten moment zbyt obiecująco i potrzebuje dopracowania. Wielu z komentujących powątpiewa również, czy to na pewno jest produkcja, która rzeczywiście wymaga „magii szybkiego dysku SSD PS5”.

Gameplay z Quantum Error

Zobacz też: Najlepsze routery gamingowe

Kup Xbox Series X

Na koniec przypomnijmy, że Quantum Error zmierza na PlayStation 5, PlayStation 4 oraz Xbox Series X|S, jednak dokładne daty premier na poszczególnych platformach nie są jeszcze znane. Biorąc pod uwagę słowa twórców o wolniejszych dyskach SSD na konsolach Microsoftu, tytuł najpewniej w pierwszej kolejności trafi na PS5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.