Pierwsze recenzje Quantum Error nie zachwycają. „Bez gruntownej przebudowy nie uda się uratować gry”

Quantum Error Recenzje

Quantum Error cieszy się wyjątkową popularnością, o czym informowaliśmy już na łamach XGP.pl. Wraz z informacją o sukcesie sprzedażowym w sieci pojawiły się pierwsze oceny najnowszego dzieła studia TeamKill Media. Recenzenci są ze sobą zgodni: niektórzy gracze mogą gorzko żałować złożenia zamówienia przedpremierowego.

Quantum Error rozczarowuje recenzentów. Gra boryka się z wieloma problemami

Quantum Error – zwiastun premierowy

TechRadar przyznaje, że Quantum Error jest całkiem solidnym tytułem, wyróżniającym się przez profesję głównego bohatera, a twórcy w pełni wykorzystali możliwości kontrolera DualSense. Niestety, dobre wrażenia są psute przez przesadną „filmowość” oraz frustrujące tempo rozgrywki. Ostatecznie TechRadar przyznał grze ocenę 6/10.

Kolejne recenzje są zdecydowanie mniej łaskawe. PSX Brazil (5,5/10) zwraca uwagę na problemy ze sterowaniem, nieintuicyjny design lokacji oraz dziwaczną fizykę. Gamingtrend (4/10) krytykuje okropną jakość animacji, wymuszone i źle zaprojektowane skradanie się, brak napisów podczas dialogów oraz jednorazowe samouczki – jeżeli gracz zapomni, jakiej kombinacji przycisków użyć, to jedynym wyjściem jest losowe ich wciskanie.

Portal PlayStation Universe (2,5/10) docenił zaledwie jeden aspekt – oryginalne wykorzystanie postaci strażaka w kosmicznym horrorze. Na długiej liście wad wymieniono: fatalne sterowanie, zachowanie przeciwników oraz mechanikę walki, nudną eksplorację oraz zbyt rzadkie umieszczenie punktów autozapisu. Według recenzenta same aktualizacje nie wystarczą, a gra wymaga gruntownej przebudowy.

Przykładowe recenzje Quantum Error:

  1. TechRadar – 6/10
  2. PSX Brazil – 5,5/10
  3. GamingBolt – 5/10
  4. GameSpew – 5/10
  5. COG Connected – 5/10
  6. 4news.it – 4,8/10
  7. Gamingtrend – 4/10
  8. PlayStation Universe – 2,5/10

Przeczytaj także: Ranking telewizorów 50 cali

Mimo chłodnego odbioru, studio TeamKill Media nie zamierza poprzestać na jednej odsłonie przygód kapitana Jacoba Thomasa. We wpisie na portalu X (dawniej Twitter), autorzy potwierdzili, że Quantum Error 2 jest już w produkcji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.