Raft trafi na konsole! Twórcy popularnego survivala pracują nad portem

Raft

Raft cieszy się ostatnio bardzo dużą popularnością. Dzięki premierze pełnej wersji w czerwcu 2022 roku gra zyskała sporo rozgłosu i może się pochwalić 93% pozytywnych recenzji na Steamie. Redbeet Interactive zapowiedziało właśnie, że następnym krokiem dla ich studia jest port Raft na konsole.

Redbeet pracuje nad konsolową wersją Raft

Premierowy zwiastun Raft

Raft to zdecydowanie jeden z najbardziej wyjątkowych survivali. Grę rozpoczynamy na małej, drewnianej tratwie na środku oceanu. Nie możemy wskoczyć do wody, ponieważ czai się na nas rekin i musimy walczyć o życie. Pozostaje więc zbieranie dryfujących obok nas przedmiotów i rozbudowywanie dzięki nim naszej tratwy.

Raft zaliczył bardzo udany, trwający ponad cztery lata etap wczesnego dostępu. Pełna wersja gry została wypuszczona w czerwcu tego roku i ciepło przyjęli ją wszyscy fani gatunku. Na Steamie twórcy zapowiedzieli, że ruszyły prace nad konsolową wersją gry. Ich celem jest przeniesienie gry na jak najwięcej platform.

Przeczytaj też: Kody do GTA San Andreas

Biorąc pod uwagę popularność Raft, Redbeet Interactive powinno mieć wystarczająco czasu i zasobów, żeby przygotować solidną grę na konsole. Niestety na ten moment studio nie było gotowe podzielić się nawet przybliżonym czasem premiery. Na debiut portu będziemy prawdopodobnie musieli więc jeszcze chwilę poczekać.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z