Pecetowcy miażdżą graczy na konsolach! Bug odpala crossplay w Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege PC PS5 XSX

Rainbow Six Siege to FPS stworzony przez Ubisoft, który cieszy się niemałą popularnością wśród graczy. Jednak jak wiadomo, produkcja nie posiada standardowego crossplayu, gdyż jedynie użytkownicy Xboxów oraz PlayStation mogą grać ze sobą, a pecetowcy osobno. Jak się okazało, istnieje bug, który sprawia, że użytkownicy komputerów osobistych trafiają na serwery konsolowców, a co więcej niszczą ich podczas rozgrywki.

Rainbow Six Siege — błąd daje możliwość rywalizacji konsole vs komputery

Rozgrywka w trybie crossplay w Rainbow Six Siege

Produkcje z crossplayem są naprawdę ciekawym rozwiązaniem dla graczy, którzy chcą zmierzyć się z użytkownikami innych platform. Rainbow Six Siege takiej możliwości nie dawał, gdyż francuski deweloper wyszedł z założenia, że w FPS-ach PC ma przewagę nad konsolami. Tymczasem jednak gra Ubisoftu mierzy się ze sporym problemem, gdyż użytkownicy komputerów osobistych trafiają na serwery graczy konsolowych. Jednak nie jest to jedyna niedogodność.

Jak wiadomo, pecetowcy mają przewagę nad użytkownikami konsol w FPS-ach ze względu na celowanie, dlatego gdy Ubisoft udostępnił crossplay — konsole osobno i komputery osobiste osobno — fani Rainbow Six Siege to zaakceptowali. Jednak wspomniany bug nie tylko miesza pecetowców z konsolowcami, ale dodatkowo potrafi w jednym meczu połączyć doświadczonych graczy PC z mniej doświadczonymi, którzy korzystają z Xboxów czy PlayStation. A to oznacza tylko jedno — pogrom.

Jak możemy się dowiedzieć, błąd jest o tyle problematyczny, że jeśli użytkownik PC trafi na serwery konsol, może w nich utknąć na dłużej, a nie tylko pojedynczy mecz. Dodatkowo gracze mogą bardzo łatwo wywołać ten bug, dlatego sporo pecetowców to wykorzystuje, aby łatwo podnieść swoją rangę.

Pierwsze wzmianki o wspomnianym bugu pochodzą z końcówki kwietnia, czyli pokrywają się z ostatnią aktualizacją sezonu 8. w Rainbow Six Siege.

Zobacz też: Najlepsze słuchawki gamingowe

Sprawa została już zgłoszona do Ubisoftu i pozostaje czekać na naprawienie tego błędu, gdyż nie da się ukryć, że może on być problematyczny, szczególnie dla konsolowców.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.