Ogromna liczba zbanowanych kont w Rainbow Six Siege. Ubisoft znalazł sposób na oszustów

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege to wciąż ciesząca się popularnością wieloosobowa strzelanka wydana w 2015 roku. Rozgrywka opiera się na dynamicznych walkach w niewielkich przestrzeniach i kładzie nacisk na współpracę oraz strategiczne podejście. I choć produkcji nie omija zjawisko cheatowania, zdaje się, że Ubisoft znalazł niezły sposób na walkę z oszustami.

Systemy QB i MouseTrap okazały się dobrym sposobem na walkę z oszustami w Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege MouseTrap statystyki
Rainbow Six Siege MouseTrap statystyki

Niedawno Ubisoft podzielił się raportem dotyczącym postępów nad walką z cheaterami w Rainbow Six Siege. Okazuje się, że francuski deweloper wziął pod uwagę zgłoszenia graczy i opracował dwa systemy, które według firmy znacznie poprawiły kondycję gry. Szczególnie ciekawa jest metoda „QB” – funkcja anty-cheat na PC, która przyczyniła się do zbanowania ponad 10 tysięcy kont nieprzestrzegających regulaminu Rainbow Six Siege.

Choć działanie funkcji „QB” pozostaje zagadką, podejrzewa się, że ma ona związek z częstymi aktualizacjami gry na Steamie. Strzelanka co kilka godzin dostaje łatki, które nie mają wpływu na rozgrywkę, ale dokonują zmian w plikach wykonawczych. To utrudnia pracę twórców cheatów i sprawia, że ich działania są nieefektywne. Dodatkowo Ubisoft informuje, że kilku sprzedawców cheatów zaprzestało swoją działalność po wprowadzeniu „QB” w 2022 roku, a gracze zauważyli znaczną poprawę w rozgrywce.

Drugim systemem zaprojektowanym przez Ubisoft do walki z oszustami w Rainbow Six Siege jest natomiast MouseTrap, który działa od prawie 3 miesięcy. Funkcja wykrywa graczy, którzy korzystają z myszki i klawiatury podłączonej do konsoli i tym samym wykorzystują osiągniętą przewagę nad padami. Twórcy podają, że dzięki MouseTrap całkowita liczba użytkowników działających w ten sposób zmniejszyła się o 78%.

Zobacz też: Co to jest eGPU?

Kup Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Deweloperzy zapewniają, że nie osiadają na laurach i nadal będą monitorować działanie systemów, które mają na celu eliminację ryzyka oszustw w grze. W przyszłości w Rainbow Six Siege mają także pojawić się nowe mechaniki reputacji i pochwał dla graczy, jak również tryb prywatności stworzony z myślą o ochronie streamerów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.