Ratchet & Clank: Rift Apart zapowiedziany na PC! Hit z PS5 trafi na komputery w te wakacje

Ratchet & Clank: Rift Apart

Krótko po wycieku plotki o Ratchet & Clank: Rift Apart na PC PlayStation i Nixxes Software oficjalnie ogłosili, że rzeczywiście pracują nad portem gry na komputery. Co ważne dla graczy, produkcja ta zostanie opublikowana na Steamie i w Epic Games Store. Jej jakość na „blaszakach” sprawdzimy jeszcze tego lata.

Ratchet & Clank: Rift Apart pojawi się na PC w lipcu 2023 roku

Jak już wspomnieliśmy wyżej, PC-towi gracze sprawdzą Ratchet & Clank: Rift Apart w wakacje. Mówiąc konkretniej, będzie to 26 lipca 2023 roku.

Na oficjalnym blogu PlayStation możemy przeczytać, że gra nada się idealnie na pierwsze doświadczenie z serią. Z technicznego punktu widzenia jej komputerowa wersja będzie obsługiwać ray tracing oraz wsparcie dla szerokich monitorów w rozdzielczości 21:9, 32:9 i do 48:9.

Nie zabraknie też technologii zwiększających wydajność. Mowa tu chociażby o NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 2, Intel XeSS, a także o NVIDIA Reflex i poprawiającym jakość obrazu DLAA.

Ratchet & Clank: Rift Apart będzie w pełni kompatybilny z komputerowymi akcesoriami w postaci klawiatury oraz myszy. Naturalnie zaimplementowane zostanie również wsparcie dla kontrolera.

Ci, którzy zdecydują się na zakup gry w przedsprzedaży, otrzymają dodatkową zawartość. Będzie nią broń znana jako Pixelizer oraz zestaw pancerzy Carbonox.

Co więcej, PC-towa wersja zawiera pięć pancerzy z Edycji Digital Deluxe i pakietu na 20. rocznicę franczyzy oraz następne pięć zbroi inspirowanych poprzednimi odsłonami cyklu.

Zobacz też: Ranking kamer samochodowych

Kup Ratchet & Clank: Rift Apart

Przypomnijmy więc: Ratchet & Clank: Rift Apart pojawi się na PC 26 lipca 2023 roku. Grę będzie można kupić na Steamie oraz w Epic Games Store (w przypadku drugiego ze sklepów wyceniono ją już na 256 zł).

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.