Zapowiedziano Ravenbound – gra RPG po uszy wypakowana mitologią i przerażającymi stworami

Ravenbound

Studio Avalanche znane z serii Just Cause czy Rage zapowiedziało na targach Gamescom swoją nową produkcję. Jest nią gra RPG o nazwie Ravenbound, która zabierze graczy do świata skandynawskiej mitologii i folkloru.

REKLAMA

Ravenbound, czyli RPG, fantasy i mitologia

Trailer Ravenbound

Akcja Ravenbound będzie osadzona w krainie Avalt inspirowanej Skandynawią, ale w jej mitologicznym wydaniu. W świecie gry nie zabraknie ani nawiązań do lokalnego folkloru, ani (co istotne) istot czy potworów znanych z legend i przekazów. Na drodze gracza staną zatem trolle czy demony. Celem przygody będzie pokonanie niejakiego Zdrajcy.

Owy antagonista terroryzuje świat, przy czym jest szalenie potężny. To dlatego u boku gracza obecna będzie magiczna wrona, niosąca pomoc i nie tylko – Ravenbound posiadać będzie elementy roguelike, tzn. śmierć postaci będzie jej rzeczywistym końcem. Na skrzydłach wrony spocznie obowiązek wybrania kolejnego śmiałka, który przejmie schedę (i ekwipunek) po pokonanym protoplaście.

Zobacz też: Heroes 3 – kody

Ciekawie zapowiada się oparcie systemu przedmiotów i umiejętności na kartach. Poszczególne zaklęcia czy uzbrojenie będą przedstawiane w karcianej postaci. Z biegiem rozgrywki w Ravenbound będzie można tworzyć talię, która po śmierci umożliwi dokładniejsze spersonalizowanie następnej postaci.

Na razie gra została zapowiedziana jako tytuł pecetowy, dostępny jedynie na platformie Steam. Ravenbound posiada tam już swoją zakładkę, co pozwala sprawdzić wymagania sprzętowe:

Ravenbound – minimalne wymagania systemowe:

  1. Procesor: Intel i5-6400 (4C / 4T; Q3 ‘15), AMD Ryzen 5 1600
  2. Pamięć: 8 GB RAM
  3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 lub AMD Radeon RX 5500 XT, lub podobna
  4. DirectX: Wersja 12

Ravenbound – rekomendowane wymagania systemowe:

REKLAMA
  1. Procesor: Intel Core i7-4770, AMD Ryzen 5 1600X
  2. Pamięć: 16 GB RAM
  3. Karta graficzna: Nvidia GTX 1070 8 GB, AMD Vega 56 8GB
  4. DirectX: Wersja 12
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!