Reboot System Shock z kolejnym terminem premiery. Twórcy zapowiadają, że gra już wkrótce trafi do sprzedaży

reboot system shock

Pierwsze konkretne wieści na temat rebootu szalenie popularnego System Shock z 1994 roku pojawiły się już w 2016 roku. Od tamtego czasu deweloperzy z Nightdave Studios, którzy są odpowiedzialni za ten projekt, pieczołowicie nad nim pracowali, jednak na przestrzeni lat termin debiutu był kilkukrotnie przekładany. Wraz z początkiem 2023 roku twórcy gry zapowiedzieli nową datę premiery i zapewniają, że tym razem doprowadzą wszystko do szczęśliwego końca.

Twórcy zapewniają, że Reboot System Shock trafi do sprzedaży jeszcze w pierwszej połowie 2023 roku

system shock
Reboot System Shock, Cytadela

Według wpisu deweloperów na Kickstarterze przybliżony termin premiery System Shock zaplanowany został na marzec 2023 roku. Twórcy zapewniają, że czas, który zyskali dzięki kolejnym zmianom terminu debiutu, przysłużył się produkcji i teraz jest ona dopracowana w niemal każdym aspekcie, który tego wymagał.

system shock grafika 3
Reboot System Shock, jeden z przeciwników

Poza tym pracownicy Nightdave Studios podzielili się z szeregiem nowych informacji na temat postępu prac i dzięki temu wiemy, że sporą metamorfozę przeszła Cytadela, czyli stacja kosmiczna, na której rozgrywa się akcja produkcji. Co więcej, studio dopracowało mechanikę kart dostępu, dzięki której gracze będą mogli wydostać się z zamkniętych obszarów.

system shock grafika 1
Reboot System Shock, Diego

Zmiany dotknęły także przeciwników, których gracze napotkają na swojej drodze. Przede wszystkim zaprojektowano kilka wariantów jednego wroga, dzięki czemu gracze nawet na późnym etapie zabawy będą czuli wyzwanie. Ponadto dopracowany został system rozczłonkowywania kolejnych przeciwników. Oznacza to, że każdy z napotkanych oponentów będzie posiadać zupełnie własne animacje związane z pozbawianiem go kolejnych części ciała.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Xbox One

Przekazane przez deweloperów wieści mogą naprawdę napawać optymizmem, zwłaszcza, że na debiut tego projektu czeka wielu fanów oryginalnej gry. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem twórcy nie napotkają już żadnych problemów i gra bez przeszkód trafi do sprzedaży. Na koniec warto zaznaczyć, że reboot System Shock pojawi się na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz MacOS.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z