Pierwsze recenzje Mount & Blade II: Bannerlord na konsolach — średniowiecze warte zachodu

Mount and Blade 2 Bannerlord

Chociaż Mount & Blade II: Bannerlord jest z graczami już od ponad 2 lat, to dopiero 25 października 2022 roku gra ukazała się w premierowej wersji oznaczonej numerem 1.0. Okazuje się, że tytuł ten zyskał przychylność recenzentów, a wersje konsolowe mogą pochwalić się bardzo dobrą jakością wykonania. Co o tytule piszą krytycy?

Recenzje Mount & Blade II: Bannerlord

Premierowy trailer Mount & Blade II: Bannerlord

Osoby niezaznajomione z produkcją powinny najpierw rzucić okiem na powyższy trailer premierowy. Pokazuje on w zasadzie wszystko to, za co pokochać można grę o wierzchowcach i mieczach. Średniowieczny klimat, przygoda, epickie bitwy i strategiczny sznyt to tylko niektóre z zalet produkcji. To samo twierdzą recenzenci, którzy oceniają Mount & Blade II: Bannerlord bardzo pozytywnie.

Jak można przeczytać w recenzji serwisu PlayStation Universe, gra zaprasza do siebie, oferują wiele możliwości pisania swojej własnej, średniowiecznej historii. Rozgrywka w Mount & Blade II: Bannerlord jest wielowarstwowa — w skali mikro gracz zajmuje się operowaniem orężem w trakcie starć, jednocześnie starając się podejść do bitew taktycznie, poprzez zarządzanie swoimi oddziałami. Skala makro to natomiast polityka, dyplomacja i długofalowe planowanie. Każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie.

Przykładowe oceny Mount & Blade II: Bannerlord:

  • PlayStation Universe – 9/10
  • GreenManGaming – 8,5/10
  • GamersRD – 8/10
  • GameLuster – 8/10
  • ESTNN – 8/10

Zobacz też: Kierownica do PC – najlepsze modele

Czy jest idealnie? Nie, ale wszelkie niedociągnięcia mogą odejść na dalszy plan w sytuacji, w której produkcja dostarcza pokłady grywalności i czystej zabawy płynącej z rozgrywki. A takie właśnie jest Mount & Blade II: Bannerlord, które niczym pierwowzór, wrzuca graczy do średniowiecznej piaskownicy, pozwalając na realizację swoich własnych celów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.