Red Dead Redemption 2 realistyczny jak nigdy wcześniej! Mod przesuwa kolejne granice immersji

Red Dead Redemption 2 mod ZEN 3

Red Dead Redemption 2 to jedna z tych produkcji, która do dziś zadziwia graczy poziomem ogólnego dopracowania i dbałości o nawet najdrobniejsze detale. Pośród tych wszystkich osób znalazła się jedna osoba, która nie tylko czuła w tej materii pewien niedosyt, ale postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i coś zmienić. Efektem tego jest niezwykle ciekawa modyfikacja.

Red Dead Redemption 2 z modyfikacją ZEN osiąga nowy poziom realizmu

Red Dead Redemption 2 mod ZEN 1
Red Dead Redemption 2 – modyfikacja ZEN

W ostatnich dniach czerwca modder kryjący się pod pseudonimem LittleCumdumpster udostępnił swoją najnowszą modyfikację zatytułowaną ZEN do Red Dead Redemption 2. Jej głównym założeniem jest przesunięcie granicy immersji jeszcze dalej poprzez dodanie kilku mechanik zarezerwowanych do tej pory wyłącznie dla postaci NPC.

Dzięki temu projektowi gracze podczas swojej przygody mogą na przykład zasiąść za pianinem lub sięgnąć po stojącą gdzieś gitarę i po prostu zagrać. Poza tym autor postanowił wprowadzić do gry np. skrypty związane z czyszczeniem butów, pistoletu lub myciem się w wiadrze z wodą.

Co więcej, pewne animacje można ze sobą łączyć, w efekcie czego całość zyskuje dodatkowej głębi i klimatu. Oznacza to, że będziemy mogli chociażby usiąść w na ławce w naszym obozie i zacząć palić cygaro lub oddawać się właśnie graniu na gitarze.

Przeczytaj też: Co to jest eGPU?

Kup Red Dead Redemption 2

Naturalnie modyfikacja ZEN dostępna jest wyłącznie dla pecetowych wersji Red Dead Redemption 2, a więc konsolowi gracze muszą niestety obejść się smakiem. Pełny opis moda oraz opcja pobrania znajdują się na stronie Nexusmods, która znajduje się pod tym adresem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.