Red Dead Redemption 2 trafi na PS5 i Xbox Series X|S? Powrót gry do Xbox Game Pass jest możliwy

Red Dead Redemption 2 Xbox Series X|S PS5

Wyciek dokumentów z rozprawy Microsoftu z Federalną Komisją Handlu trwa w najlepsze. Zgodnie z krążącymi informacjami, gigant z Redmond ma w planach stworzenie hybrydowego sprzętu, który rozpocznie nową generację konsol, a do tego ponoć pracuje nad Xbox Handheld. To jednak jeszcze nie koniec wieści. Opublikowany przez jednego z użytkowników Twitter/X dokument wskazuje na to, że Microsoft spodziewał się natywnego wydania Red Dead Redemption 2 na konsolach aktualnej generacji oraz chciał umieścić grę w Xbox Game Pass.

Red Dead Redemption 2 – przeciek ujawnia rozmowy Microsoftu o natywnym wydaniu Red Dead Redemption 2 na XSX|S i PS5 oraz umieszczeniu gry w Game Passie

Użytkownik Idle Sloth opublikował na Twitterze/X dokument, z którego wynika, że Microsoft spodziewał się natywnego wydania Red Dead Redemption 2 na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S oraz rozważał opcję dodania gry do biblioteki Xbox Game Pass. Planowanym terminem premiery na next-genach był drugi kwartał roku fiskalnego 2023 roku, czyli w przypadku Microsoftu okres od października do grudnia 2022 r.

Firma rozważała zapłacić deweloperom oraz wydawcy ponad 5 milionów miesięcznie za umieszczenie Red Dead Redemption 2 w Xbox Game Pass. Najwyraźniej spodziewali się też sporej popularności gry, zapisując, że gracze spędzą w tej produkcji 10 milionów godzin miesięcznie. Niestety, jak można zauważyć w dokumencie, Microsoft uznał za bardzo mało prawdopodobne sfinalizowanie umowy z Take-Two Interactive.

W przecieku pojawiła się też informacja, że pojawienie się wersji Red Dead Redemption 2 na PC jest wątpliwe. Co to dokładnie oznacza – nie wiadomo. Można jedynie dywagować, że np. chodziło o szansę na umieszczenie gry w PC Game Pass.

Co dalej z pomysłem wydania Red Dead Redemption 2 na konsole nowej generacji i dodania gry do biblioteki Xbox Game Pass? Termin, który zaplanował Microsoft, już dawno minął, aczkolwiek nie warto tracić nadziei – wszak niedawno wyszedł remaster Red Dead Redemption, a „dwójka” wciąż jest na ustach graczy. Kto wie, czy kolejny przeciek nie przyniesie nam w tym temacie nowych informacji.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 4500 zł

Kup Red Dead Redemption 2

Oczywiście w tym miejscu warto wspomnieć, że RDR2 było już dostępne w Game Passie, acz jedynie przez krótki okres i na długo przed sporządzeniem omawianych dzisiaj dokumentów. Co więcej, niczym nadzwyczajnym nie byłoby, gdyby gra powróciła do subskrypcji – taka sytuacja miała już miejsce np. w przypadku GTA 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.