Redfall był rozwijany także na PS5. Microsoft anulował premierę gry na konsolę Sony po przejęciu Bethesdy

Redfall

Przed nami premiera Redfall – gry ekskluzywnej dla ekosystemu Microsoftu, która pojawi się też w bibliotece Xbox Game Pass. Jak się jednak okazuje, pierwotne założenia były jednak inne i produkcja miała zadebiutować także na konkurencyjnym dla Xboxa PS5. Plany te anulowano w momencie, gdy Microsoft przejął Bethesdę.

Redfall pierwotnie miał zostać wydany również na PS5. Microsoft jednak na to nie pozwolił

Zwiastun Redfall

Dyrektor kreatywny odpowiedzialny za Redfall – Harvey Smith – zdradził w wywiadzie dla francuskiego IGN, że pierwotnie planowano wydanie gry również na PS5. Sytuacja ta jednak uległa zmianie w momencie, gdy Bethesda została przejęta przez Microsoft.

Zostaliśmy wykupieni przez Microsoft i to była zmiana przez duże Z. Przyszli i powiedzieli „Nie ma PlayStation 5, skupiamy się na Xboxie, PC i Game Passie”.

Harvey Smith

Smith podkreślił także, że jego zdaniem była to dobra decyzja. Miała ona bowiem pozwolić deweloperom na skupieniu się na jednej platformie mniej.

Zobacz też: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Zastanawiające jest, czy informacje ujawnione przez Harveya Smitha wpłyną na planowane przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Wydaje się, że argument o anulowaniu Redfall na PS5 mógłby zostać śmiało użyty przez Sony w sporze o obawy przed faworyzowaniem gier ABK na platformach „Zielonych”.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.