Remake The Elder Scrolls IV Oblivion ma znajdować się w produkcji. Post rozbudził nadzieje fanów

The Elder Scrolls IV Oblivion

Nie da się ukryć, że jedną z silniejszych marek, jakie posiada aktualnie Bethesda, jest właśnie The Elder Scrolls. Przez prawie trzy dekady obecności tego IP na rynku doczekało się ono wielu kultowych odsłon jak np. Skyrim, Morrowind czy Oblivion. Nowe doniesienia wskazują, że akurat ta ostatnia pozycja może w stosunkowo niedalekiej przyszłości doczekać się odświeżonego wydania.

Remake The Elder Scrolls IV Oblivion może zadebiutować jeszcze w przyszłym roku

The Elder Scrolls IV Oblivion
The Elder Scrolls IV Oblivion

Za przeciek odpowiada były pracownik Virtuos Games, który w (usuniętym już) poście na portalu Reddit przyznał, że studio pracuje nad pięcioma projektami, z czego najbardziej interesujący zdaje się ten noszący nazwę roboczą „Altar”. Ma to być ponoć remaster lub remake The Elder Scrolls IV Oblivion, który w domyśle ma powstać na Unreal Engine, jednak wykorzystywać pewne elementy starego silnika.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ów pracownik zakłada, że wspomniane odświeżone wydanie „Obliviona” miałoby trafić do sprzedaży albo przed końcem 2024, albo zaraz na początku 2025 roku. Determinować ma to decyzja na temat tego, czy będzie to remake, czy jedynie remaster.

O ile większość przecieków, które pojawiają się na co dzień, jest interesującą, tak często brakuje im konkretnego potwierdzenia, tak tutaj mowa o pewnej weryfikacji. W tym przypadku administrator redditowego wątku dotyczącego branżowych przecieków zweryfikował i potwierdził, iż osoba, która zamieściła ten wpis rzeczywiście jest byłym pracownikiem Virtuos Games.

Przeczytaj też: Gry podobne do Until Dawn

Czy oznacza to, że ze stuprocentową pewnością możemy założyć fakt, że remake The Elder Scrolls IV Oblivion trafi w nasze ręce już niebawem? Niekoniecznie, niemniej jednak warto uważniej obserwować poczynania Virtuos Games. Mogą oni bowiem naprawdę porządnie namieszać!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.