Legendarny survival horror może ponownie trafić na PC! Czy Capcom planuje niespodziewaną premierę?

Resident Evil

Choć wydawać by się mogło, że gry wideo to medium młode, to istnieje już ono od początku lat 70 dwudziestego wieku. Niestety, wiele klasycznych tytułów przestało być dla graczy powszechnie dostępnych z powodu rozwoju technologicznego branży. Jedną takich produkcji jest pierwsza część serii Resident Evil, w którą nie da się zagrać bez posiadania oryginalnej płyty lub skorzystania z mniej legalnych źródeł. Okazuje się jednak, że Capcom być może planuje powrót tego tytuł na PC.

Resident Evil z 1996 roku może niedługo powrócić na PC. Gra otrzymała właśnie klasyfikację wiekową PEGI

Choć pierwsza część serii Resident Evil, która swoją premierę miała jeszcze w 1996 roku, debiutowała nie tylko na pierwszym PlayStation, lecz też na PC, to dzisiaj próżno szukać tej produkcji w sklepach typu Steam czy Epic Games Store. Dostępna jest jedynie wersja zremasterowana z 2015 roku, więc gracze, którzy chcieliby na własnej skórze doświadczyć, jak wyglądała rozgrywka w grach prawie 30 lat temu, pozbawieni są tej możliwości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nadzieję na zmianę tego faktu przynosi informacja, jaką udało się wypatrzeć serwisowi Gematsu. Okazuje się, że oryginalny Resident Evil otrzymał w tym tygodniu europejską klasyfikację wiekową PEGI.

Oryginalna gra Resident Evil (1996) została oceniona w Europie na PC. Technicznie rzecz biorąc, Resident Evil zostało już wydane na PC w 1996 roku, ale wydaje mi się, że obecnie nie jest dostępne na Steamie ani na żadnym innym rynku cyfrowym.

Gematsu w serwisie X/Twitter

Sklasyfikowanie Resident Evil oznaczać może, że Capcom planuje w niedługim czasie wydawać swój stary tytuł. Trudno jest dziwić się takiemu ruchowi, gdyż starzy fani na pewno ucieszą się z możliwości przypomnienia sobie oryginału.

Być może to nie koniec ruchów japońskiego wydawcy związanych z pierwszą częścią Resident Evil. W growych mediach od lat pojawiają się plotki na temat pełnoprawnego remaku tej odsłony. Wcześniej takiego odświeżenia doczekały się części 2, 3 oraz 4, które okazały się sukcesami sprzedażowymi dla wydawcy.

Źródło: VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.