Ten mod do Resident Evil 2 przywraca klasyczną kamerę. Rozgrywka wygląda kompletnie inaczej

Resident-Evil-2-mod-klasyczna-kamera

„Stare” odsłony Resident Evil korzystały z klasycznej kamery. Trzeba przyznać, że rozwiązanie te – choć dziś archaiczne – dodawało im sporo klimatu. Tym bardziej warto docenić modyfikację do Resident Evil 2, która przywraca właśnie ten rzut na rozgrywkę.

Modyfikacja do Resident Evil 2 przywraca klasyczną kamerę

Statyczna kamera bardzo różni się od nowoczesnego rzutu zza pleców bohatera. W telegraficznym skrócie polega ona na wcześniejszym przygotowaniu każdego z ujęć. Żadne z nich nie zmieni się dynamicznie, co oznacza możliwość nadania odpowiedniego tonu naszej produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przykładami gier wykorzystujących tę technikę są Resident Evil czy Silent Hill. W drugim z tych przypadków kamera nie jest jednak do końca statyczna, gdyż może ulec zmianie pod wpływem ruchu bohatera, a nie przejścia do z góry ustalonego punktu.

Tak czy inaczej, trzeba przyznać, że rozwiązanie to miało swoje wady. Z drugiej strony pozwalało nadać grom nieco filmowego ducha, którego brakuje w dzisiejszych czasach. Właśnie z tego powodu powstał mod do Resident Evil 2, który przywraca klasyczny układ kamery.

Jego demonstrację możemy zauważyć na powyższym filmie. Gra wygląda zdecydowanie inaczej i sprawia, że czujemy się nieco bardziej w klimatach retro.

Jeśli ktoś chce więc przetestować tę modyfikację na własnej skórze, to można ją pobrać za darmo. Została ona bowiem udostępniona na platformie Nexus Mods.

Źródło: Twitter / RESIDENCE of EVIL

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.