Resident Evil 2 Remake z rewelacyjnym wynikiem sprzedaży! Twórcy chwalą się liczbami

Resident Evil 2 Remake

Resident Evil 2 Remake ukazał się ukazał się w styczniu 2019 roku, zatem od momentu premiery gry minęło już ponad 5 lat. Okazuje się jednak, że tytuł cały czas sprzedaje się wyśmienicie. Capcom pochwalił się bowiem najnowszymi danymi sprzedaży odświeżonej drugiej części kultowego cyklu.

Resident Evil 2 cały czas dociera do nowych graczy

Według oficjalnych informacji podanych przez Capcom, Resident Evil 2 Remake rozszedł się w liczbie 13,9 miliona egzemplarzy. Warto dodać, że w 2022 roku wynik ten wynosił 10 milionów sztuk, co oznacza, że produkcja w przeciągu dwóch ostatnich lat trafiła do niemal 4 milionów graczy. Bez wątpienia jest to rewelacyjny wynik, który uznawany jest przez twórców za najwyższy dla całej serii.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto dodać, że pozostałe remaki kultowej serii również radzą sobie świetnie pod kątem sprzedaży. Resident Evil 3 Remake rozszedł się w liczbie ponad 8 milionów sztuk, a czwarta część trafiła do ponad 7 milionów odbiorców. Owe liczby dobitnie pokazują, że pomysł odświeżenia serii był strzałem w dziesiątkę.

A Wy, dołożyliście swoją cegiełkę do tego wyniku? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: X (Twitter)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.