Resident Evil 4 Remake sprzedaje się rewelacyjnie. Po roku od premiery gra osiąga kolejny kamień milowy

Resident Evil 4 Remake

Niebawem Resident Evil 4 Remake będzie obchodzić pierwszą rocznicę swojego debiutu, który okazał się zarówno dla fanów serii, jak i Capcomu „strzałem w dziesiątkę”. Odświeżona historia Leona Kennedy’ego okazała się na tyle dobrze wykonana, że otrzymała nawet nominację do gali The Game Awards 2023. Wraz z wysoką jakością gry idzie jej sprzedaż, która według ostatnich aktualizacji przekroczyła kolejny istotny kamień milowy.

Resident Evil 4 Remake po prawie roku od premiery sprzedaje się znakomicie

resident-evil-4-remake
Resident Evil 4 Remake

W najnowszym komunikacie wystosowanym przez Capcom potwierdzone zostało, że Resident Evil 4 Remake od momentu premiery sprzedał się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy na całym świecie. Jest to znakomity wynik, choć Japończycy nie zdecydowali się zaprezentować dokładnie, jak sprzedają się poszczególne edycje tej gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W notce podkreślono także, iż odświeżone wydanie tego survival horroru otrzymało od Capcomu sporo wsparcia po premierze. Najlepszym tego dowodem jest DLC Separate Ways, które dodatkowo mogło napędzić sprzedaż gry. Nie bez znaczenia jest także port na PS VR 2, który wnosi historię RE4 na zupełnie nowy poziom.

Japończycy mają więc powody do zadowolenia, a zadawać się może, że wynik ten z czasem jeszcze się poprawi. Ciekawe, jak Capcom poradzi sobie z potencjalnym odświeżaniem kolejnych klasyków, które mają w swojej kolekcji. Jak na razie pokazują, że wiedzą, jak powinno to wyglądać.

Źródło: Capcom

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REWELACYJNA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.