Możesz nie ukończyć Resident Evil 4 Remake przez bug! Capcom ostrzega przed rzadkim błędem

Resident Evil 4 Remake

Capcom wydał ostrzeżenie na oficjalnym profilu na Twitterze. Okazuje się, że przez poważny bug w grze, możemy mieć problem z ukończeniem Resident Evil 4 Remake. Twórcy poinformowali, że przy następnej aktualizacji naprawią zaistniały błąd.

Rzadki bug uniemożliwiający zakończenie gry Resident Evil 4 Remake

Problem, który pojawia się w Resident Evil 4 Remake, związany jest z nożem, otrzymywanym wraz z początkiem 12. rozdziału. Zgodnie ze scenariuszem powinien wyświetlić się komunikat o zdobyciu przedmiotu. Jeżeli jednak gracz zdecyduje się zaatakować nożem przed komunikatem, ostrze może ostatecznie nie trafić do ekwipunku. Uniemożliwi to popchnięcie fabuły do przodu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Bug występuje na wszystkich platformach, choć jak zaznacza studio – jest bardzo rzadki. W oficjalnym komunikacie Capcom przeprasza za zaistniałą sytuację. Twórcy obiecują odpowiednią aktualizację, która naprawi ten poważny błąd. Studio zapewnia też, że patch zadziała także u osób, u których wystąpił problem, przez co nie będą musieli cofać rozgrywki.

Zobacz też: Najlepsze słuchawki do komputera

Capcom nie podał informacji, kiedy poprawka zostanie wydana. Jest to pierwszy tak poważny błąd w Resident Evil 4 Remake i miejmy nadzieję, że ostatni. Graczom pozostaje czekać na aktualizację.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.