Resident Evil 4 Remake z konkretnymi wynikami sprzedażowymi. Capcom ma apetyt na więcej

Resident Evil 4 Leon Kennedy

W marcu bieżącego roku fani mocniejszych wrażeń doczekali się premiery Resident Evil 4 Remake. Odświeżona przygoda Leona Kennedy’ego zdobyła spore uznanie w oczach recenzentów na całym świecie. Co ważniejsze, produkcja Capcomu przypadła do gustu także graczom, którzy dosyć chętnie decydowali się na zakup tej gry. To widoczne jest w konkretnych wynikach sprzedażowych.

Sprzedaż Resident Evil 4 Remake osiągnęła imponujący rezultat, ale Capcom nie zamierza na tym poprzestać

Resident Evil 4 Remake
Resident Evil 4 Remake

Według najnowszych informacji opublikowanych przez Capcom Resident Evil 4 Remake w niespełna cztery miesiące od premiery rozszedł się w przeszło 5 milionach sprzedanych egzemplarzy. Jest to nadwyraz dobry wynik jak na produkcję dla jednego gracza, która w dwa tygodnie od premiery osiągnęła sprzedaż na poziomie 4 milionów sztuk.

Japońskie przedsiębiorstwo podało także, że zgodnie ze stanem z 31 marca 2023 roku łącznie gier spod szyldu Resident Evil sprzedało się 142 miliony sztuk. Jest to rezultat uwzględniający przeszło 27 lat obecności tego IP na rynku.

Przeczytaj też: Gry visual novel

Kup Resident Evil 4 Remake

Sprzedaż na takim poziome może być dla Capcomu szczególnie zadowalająca, jednak korporacja nie zamierza na tym poprzestać. W opublikowanym komunikacie firma podkreśliła, że w przyszłości zamierza zwiększyć sprzedaż poprzez premierę Resident Evil 4 VR Mode, a więc — paradoksalnie — darmowego dodatku, który dedykowany będzie goglom PS VR 2 od Sony.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.