Co z Resident Evil: Code Veronica Remake? Capcom najwyraźniej go nie wyklucza

Resident Evil Code Veronica

Capcom jest jedną z niewielu firm, które rzeczywiście potrafią odnawiać swoje dawne hity. Na razie odświeżeń doczekały się jedynie główne odsłony Resident Evil, ale fani wciąż oczekują remaków takich klasyków jak Code Veronica. Do realizacji takiego projektu wciąż daleka droga, ale właśnie pojawiło się pewne światełko w tunelu.

Resident Evil: Code Veronica doczeka się remake’u?

Zwiastun Resident Evil: Code Veronica HD

Jesteśmy świeżo po premierze „nowego” Resident Evil 4. Wcześniej Capcom odnowił już natomiast pierwszą, drugą i trzecią odsłonę serii – wszystkie te gry spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem graczy.

Wprawne oko zauważy, że na razie twórcy skupiali się na całkowitym odświeżeniu jedynie głównych odsłon cyklu. Na spotkaniu walnego zgromadzenia akcjonariuszy z 6 lipca jeden z nich zapytał więc włodarzy firmy, czy istnieją plany na remaki także pobocznych gier z serii Resident Evil.

Odpowiedź Capcomu była rzecz jasna dosyć wymijająca. Deweloper prowadzi bowiem „dyskusje dotyczące przyszłej ekspansji tej serii, aby można było się nią cieszyć”.

Z drugiej strony oznacza to właśnie, że remake Resident Evil: Code Veronica wcale nie znajduje się wyłącznie w sferze marzeń. Nie umniejszając udanej podserii Revelations czy ciekawym The Darkside Chronicles z Nintendo Wii, to właśnie na odnowienie tej produkcji społeczność fanów wydaje się czekać najbardziej.

Zobacz też: Najlepsze gry visual novel

Kup Resident Evil 4

Niestety najpewniej na potencjalne oficjalne wieści poczekamy jeszcze długo. Na grudzień 2023 roku Capcom planuje z kolei wydanie na Nintendo Switch spin-offa Resident Evil: Outrage, więc z całą pewnością czas ten umilą kolejne interesujące przygody osadzone w uniwersum.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.