Respawn potwierdza atak hakerski graczy Apex Legends. Studio zapewnia, że rozwiązuje problem

Apex Legends

Dwa dni temu informowaliśmy, że jeden z ostatnich turniejów w Apex Legends stał się celem ataku hakerskiego, doprowadzając do całkowitego jego przerwania i przeniesienia. Z czasem okazało się, że cała akcja udała się ze względu na obecność exploitu RCE, który obecny może być w grze lub zabezpieczeniu Easy Anty-Cheat. W ostatnim komunikacie do sprawy odniosło się Respawn, które zdaje sobie sprawę z problemu i już zapowiedziało wprowadzenie zmian.

Respawn reaguje na ostatni atak na Apex Legends i ogłasza szybkie poprawki

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze/X możemy przeczytać, że wstrzymacie na jakiś czas wszelkiej rywalizacji e-sportowej w Apex Legends, pozwoli im jak najszybciej rozwiązać ten całkiem poważny problem. Ważne także, aby podkreślić, że deweloperzy dość szybko zdecydowali się wdrożyć kolejne aktualizacje, mające zwiększyć poziom zabezpieczenia gry przed kolejnymi atakami.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na ten moment w grze pojawiła się pierwsza z szeregu aktualizacji, które mają za zadanie zapewnić większe bezpieczeństwo wszystkim graczom Apex Legends. Zapewne w przeciągu kolejnych kilku dni pojawi się ich jeszcze więcej, więc trzeba mieć ten aspekt na szczególnej uwadze.

Swoje oświadczenie w tej sprawie wystosowali także przedstawiciele Easy Anty-Cheat. Twierdzą oni, że po ich stronie wszystko jest w porządku i ich oprogramowanie nie mogło zostać wykorzystane do użycia exploitu RCE. Winna więc jest sama gra, która aktualnie jest pieczołowicie łatana.

Mimo wszystko nadal warto ostrożnie podchodzić do tej produkcji i chyba najlepiej będzie czekać z powrotem do zabawy dopiero w momencie pełnego rozwiązania problemu. W końcu ostrożności nigdy dość, bo nawet jeśli nic nie zainfekuje naszych komputerów, to za „korzystanie z takich udogodnień” można wyhaczyć bana. Tego raczej nie chciałby nikt.

Źródło: VGC, Twitter/X: Respawn

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.