Spotkają się w sądzie? Reżyser Disco Elysium pozywa studio ZA/UM

disco elysium 1920

Studio odpowiedzialne za stworzenie gry Disco Elysium otrzymało pozew, za który odpowiada reżyser gry. Robert Kurvitz, bo o nim mowa, umotywował swoje działanie niedawną aferą związaną ze zwolnieniami pracowników.

Reżyser Disco Elysium pozywa twórców gry

https://t.co/1A00K8H6gB
law-jaw

— ∞Luiga∞ (@martinluiga) October 23, 2022

https://t.co/1A00K8H6gB
law-jaw

— ∞Luiga∞ (@martinluiga) October 23, 2022

Afera wokół gry Disco Elysium i odpowiedzialnego za nią studia ZA/UM rozpoczęła się mniej więcej pod koniec ubiegłego roku. To wtedy cztery osoby zostały zmuszone do odejścia z firmy. Były to Martin Luiga (współzałożyciel), Helen Hindpere (główna scenarzystka gry), Aleksander Rostov (reżyser ds. artystycznych) oraz wspomniany wyżej Robert Kurvitz, czyli dyrektor kreatywny.

Zobacz też: Stare gry na PC

Ostatnia z wymienionych osób postanowiła wytoczyć spore działa przeciwko swojemu byłemu pracodawcy. Pozew sądowy stał się faktem, a rozprawa została zaplanowana na 28 listopada 2022 roku. Czego konkretnie będzie ona dotyczyć? To nie jest jeszcze oficjalne, natomiast o wszystkim (w miarę możliwości) informować będzie jeden z zainteresowanych, czyli Martin Luiga.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.