Ugrzecznienie strojów w Stellar Blade nie jest efektem cenzury. Reżyser gry nie chciał wulgarnych ubrań

Stellar Blade

Debiutujące niedawno Stellar Blade okazało się jedną z ciekawszych gier ostatnich miesięcy, choć oczywiście nie mogło obyć bez większych kontrowersji. Okazało się bowiem, że twórcy postanowili ugrzecznić nieco niektóre stroje i zmniejszyć ilość krwi na ekranie. W jednym z ostatnich wywiadów reżyser gry odniósł się do tego tematu, tłumacząc całe zajście ze swojej strony.

Deweloper Stellar Blade tłumaczy ostatnie zawirowania wokół „ugrzecznienia strojów”

Stellar Blade
Stellar Blade

Kim Hyeong-tae postanowił odnieść się do tematu zawirowań związanych z niektórymi „ugrzecznionymi” kostiumami, jakie pojawiły się w jednej aktualizacji Stellar Blade. Działania te wywołały wśród części graczy spore oburzenie, zwłaszcza że twórcy od początku zdawali się iść nieco na przekór wielu współczesnym trendom. Pojawiły się także głosy, że to Sony (a więc wydawca gry) wymusiło na twórcach takie zmiany.

Okazuje się jednak, że rzeczywistość jest zgoła odmienna, bo swoiste ta swoista zmiana wynika z samych planów zespołu.

Nie sądzę, że to, że kostiumy są wulgarne, musi koniecznie oznaczać, że są dobre, dlatego zmodyfikowaliśmy je pod kątem jakości. W rezultacie w niektórych miejscach erotyzm jest osłabiony lub uwydatniony. To jest produkt końcowy, który chcemy pokazać jako zamierzony efekt.

Kim Hyeong-tae

Wychodzi więc na to, że deweloperom bardziej niż na erotyzmie czy seksualizacji zależało na modnym ubraniu Eve. Z jednej strony jest to zrozumiałe, ale z drugiej zastanawiać może, czemu kostium ten nie znalazł się właśnie w takiej formie od razu. To też może sprawiać, że nie każdy będzie w stanie uwierzyć w takie tłumaczenie.

Teraz jednak „klamka zapadła” i raczej niewiele da się z tym zrobić. Ostatecznie też nie dowiemy się, jakie były prawdziwe powody, dla których koreański deweloper zdecydował się na takie zmiany. Jest to na pewno nauczka dla twórców, aby następnym razem rozważniej projektowali i prezentowali stroje w kolejnych materiałach promocyjnych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Games Radar

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.