Hakerzy zdobyli kod źródłowy League of Legends. Riot Games ma problem

League of Legends

Riot Games poinformował fanów w serii tweetów o ataku, jaki hakerzy przypuścili na firmę. Napastnicy przejęli kod źródłowy League of Legends, TFT i starszej platformy antycheatowej. Sprawa ma wpłynąć na dalszy rozwój gier studia.

REKLAMA

Atak hakerski na Riot Games

League of Legends – film sezonu 2022

Riot Games jest producentem popularnych gier komputerowych. Za sławą i fanami ciągną się także mniej życzliwi ludzie, którzy liczą na wpadkę firmy. Tak było też i tym razem, gdy zabezpieczenia „Rioterów” okazały się niewystarczające, co doprowadziło do poważnego wycieku.

Według samego Riotu hakerzy wykradli kod źródłowy League of Legends, karcianki TFT i starszej platformy antycheatowej. W przejętych danych było też kilka prototypowych funkcji, które znajdowały się dopiero w fazie eksperymentów.

Zobacz też: Jaki VPN wybrać?

Deweloperzy przyznali już, że cała sprawa wpłynie na rozwój ich produkcji. Atak ma bowiem odcisnąć swoje piętno na szybkości wydawania łatek, które regularnie otrzymują dotknięte wyciekiem gry studia.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać