Hakerzy zdobyli kod źródłowy League of Legends. Riot Games ma problem

League of Legends

Riot Games poinformował fanów w serii tweetów o ataku, jaki hakerzy przypuścili na firmę. Napastnicy przejęli kod źródłowy League of Legends, TFT i starszej platformy antycheatowej. Sprawa ma wpłynąć na dalszy rozwój gier studia.

Atak hakerski na Riot Games

League of Legends – film sezonu 2022

Riot Games jest producentem popularnych gier komputerowych. Za sławą i fanami ciągną się także mniej życzliwi ludzie, którzy liczą na wpadkę firmy. Tak było też i tym razem, gdy zabezpieczenia „Rioterów” okazały się niewystarczające, co doprowadziło do poważnego wycieku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według samego Riotu hakerzy wykradli kod źródłowy League of Legends, karcianki TFT i starszej platformy antycheatowej. W przejętych danych było też kilka prototypowych funkcji, które znajdowały się dopiero w fazie eksperymentów.

Zobacz też: Jaki VPN wybrać?

Deweloperzy przyznali już, że cała sprawa wpłynie na rozwój ich produkcji. Atak ma bowiem odcisnąć swoje piętno na szybkości wydawania łatek, które regularnie otrzymują dotknięte wyciekiem gry studia.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2267 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.