Riot Games uhonorowało największą sławę League of Legends… skinem za 2 tys. złotych

League of Legends faker uhonorwanie

Czy się to komuś podoba, czy nie, tak League of Legends mimo wielu lat na karku nadal pozostaje jedną z najpopularniejszych gier e-sportowych na świecie. Przez cały okres swojej obecności na rynku z produkcji tej wyrosło wiele prawdziwych legend wirtualnego sportu, którzy swoimi umiejętnościami dali radę osiągnąć wyżyny. Jednym z nich jest Lee „Faker” Sang-hyeok, który doczekał się ostatnio własnych pakietów skinów.

Riot Games odleciało z cenami skinów, które mają uhonorować najpopularniejszego gracza League of Legends

Zapowiedź nowych skinów dla postaci w League of Legends, które mają uhonorować Fakera

Sang-hyeok to istna legenda LoL-a i chyba każdy, kto miał z tą grą jakąkolwiek styczność. W końcu w ciągu 10 lat swojej aktywnej kariery udało mu się zdobyć 10 razy puchar ligi koreańskiej, ale także cztery razy sięgnął ze swoimi drużynami po tytuł Mistrza świata.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z tego też powodu Riot Games zdecydowało się przygotować specjalny event, który będzie swoistym uhonorowaniem dokonań Fakera w segmencie e-sportu. W jego ramach gracze mogą liczyć na specjalnego battle passa, który nawiązywać będzie do wszystkich najważniejszych wydarzeń w karierze Koreańczyka. Co ciekawe, we współpracy z głównym bohaterem całego zamieszania powstały nawet specjalne skórki dla postaci Ahri. Tutaj jednak zaczynają się spore kontrowersje i niezadowolenie graczy.

Okazuje się bowiem, że najdroższy wariant skina do bohaterki, który zawiera w sobie dodatkowe profity, wyceniono na ponad 59 tys. Riot Points. W przeliczeniu daje to bagatela 2 tysiące złotych. Mowa o horrendalnej wręcz sumie pieniędzy za zestaw z następującymi elementami:

  • Popisowa ramka Uwieczniona;
  • Podpis „Ostateczny boss Faker”;
  • Baner z podpisem;
  • Specjalna grafika powitalna;
  • Kolekcja Uwieniocznej Legendy;
  • 100 poziomów battle passa;
  • Ekskluzywna ikona i emotka;
  • Barwa Ideał Wyniesionej Legendy LeBlanc;
  • Barwa Ideał SKT T1 Zed, SKT T1 Ryze i SKT T1 Syndra;
  • Ulepszenia dla skórek Ahri: Popisowe Zagranie Fakera i Wykończenie Budowli Fakera;

Dwa nieco skromniejsze zestawy wyceniono na kolejno 5,5 tys. RP (ok. 200 zł) oraz 32,5 tys. RP (ponad 1000 zł). Jeśli więc ktoś chciałby w ten sposób wyrazić swój podziw dla legendy e-sportu, to musi się naprawdę wykosztować.

Można się było więc spodziewać, że reakcja społeczności jest wyjątkowo negatywna. Wiele osób podkreśla, że to, co w tym przypadku oferuje Riot Games, to po prostu skandal i zaprzepaszczenie całego dorobku gracza.

Skórka dla Jhina za 200 euro to jedno, ale zrobienie skórki, która powinna być dla wszystkich fanów e-sportu/fanów ligi, którzy widzieli Fakera od 12 lat, tak absurdalnie drogiej, jest dość obraźliwe.

Jakby tak naprawdę nie było świętowaniem najlepszego gracza w historii wśród graczy. To tylko kolejna okazja, aby wycisnąć z nich jak najwięcej pieniędzy.

Jeden z komentarzy na Reddicie

Co ciekawe, sam Faker ze sprzedaży tych skórek otrzyma 30% prowizji, co nie jest małą wartością, jednak nadal dla wielu osób tak wysoka wycena jest nie do zaakceptowania. Nie ma też się co dziwić, skoro mowa o pakiecie cyfrowych przedmiotów do gry, które cenowo można porównać do wynajmu kawalerki w jednym z dużych polskich miast.

Jeśli więc Riot Games chciało uhonorować najsłynniejszego gracza League of Legends i sprawić, że każdy będzie go ciepło wspominał, to wyszło całkiem średnio. Niestety, ale Faker kojarzony będzie przez część osób właśnie z tym, co ostatecznie może rzutować na jego dalsze poczynania. Raczej nie tak to miało wyglądać…

Źródło: Reddit r/leagueoflegends, lolesport.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.